Lumus به دنبال عرضه فناوری‌های F-16 در عینک‌های هوشمند

نویسنده:

۱۰:۳۸:۱۷

این شرکت اخیرا از کیت‌های توسعه نمایشگر جدید خود با نام‌های DK-32 و DK-42 و ماژول موتور اپتیکال خود رونمایی کرد.  با آنکه هنوز کار توسعه و تولید این کیت‌ها به اتمام نرسیده است اما ماژول ذکر شده به زودی در اختیار تولیدکنندگانی که قصد کار بر روی عینک‌های هوشمند و به کارگیری فناوری Lumus در آن‌ها را دارند، قرار خواهد گرفت.
نخستین کیت به نمایش در آمده توسط لوموس، DK-40، سیستمی منفرد و مستقل است که از یک صفحه نمایش VGA یک چشمی با میدان دیدی 25 درجه ای ، پردازنده OMAP ، سنسور حرکت با 9 درجه آزادی و دوربینی 5 مگاپیکسلی بهره می‌برد و اندروید مسئول مدیریت فعالیت‌های نرم افزاری آن به شمار می‌رود. به دلیل به کارگیری پردازنده قابل برنامه ریزی در این کیت، لوموس می‌گوید امکان استفاده از هر گوشی اندرویدی برای مدیریت DK-40 از راه دور وجود خواهد داشت.
کیت بعدی ، DK-32 سیستمی دو چشمی است که به همراه صفحه نمایش‌های دوگانه با رزولوشن 720 عرضه می‌شود. این کیت نه تنها با تصاویر سه بعدی سازگار است بلکه امکان پشتیبانی از HDMI را نیز دارد.

هر دوی DK-32 وِDK-40 از ماژول موتور اپتیکال توسعه داده شده توسط لوموس استفاده می‌کنند. این ماژول از یک المنت نوری یا LOE و میکرو نمایشگر Pod بهره می‌برد. این میکرو نمایشگر در عینک‌های هوشمند تعبیه شده و تصویر را بر روی LOE می‌تاباند.  LOE از لنزی باریک با ضخامت 1.6 میلیمتر استفاده کرده و تصاویر را در جلوی چشمان کاربر به نمایش در می‌آورد.  مشاهده تصاویر در این LOE همانند تماشای یک صفحه نمایش 87 اینچی از فاصله سه متری خواهد بود.
لوموس می‌گوید به دلیل استفاده از روش‌های پیچیده برای چینش تصاویر در LOE ،این لنز سبب ایجاد خستگی در چشم‌های انسان نمی شود. فناوری مشابهی در نمایشگرهای به کار رفته د ر کلاه‌های خلبان‌های جنگنده‌های F-16 نیز به کار رفته بود.
شرکت می‌گوید DK-32 ، DK-40 و ماژول موتور اپتیکال را تنها به سازندگان عینک‌های هوشمند خواهد فروخت.
احسان رضایی

برگرفته از
عینک‌های هوشمند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه