منتقدین سینما در مورد فیلم Need For Speed چه می‌گویند؟

نویسنده:

۱۱:۳۶:۴۸

 

از زمان ظهور بازی‌های ویدئویی تا به امروز، کارگردان‌های سینمایی زیادی سعی کرده‌اند تا سوژه‌های مختلفی را از بازی‌سازان به دست بگیرند و آن‌ها را روی پرده نقره‌ای بیاورند اما کمتر پیش آمده که در این چارچوب نگاه، عنوان موفقی ببینیم. آنطور که به نظر می‌رسد، فیلم Need For Speed هم چندان فیلم قابل قبولی نبوده. در حال حاضر امتیازات این فیلم در وبسایت Rotten Tomatoes روی 25 توقف کرده و در وبسایت متاکرتیک هم میانگین کلی امتیازات روی 34 قرار دارد. این فیلم روز گذشته در تاریخ 14 مارس به روی پرده سینما رفت و تا امروز مشخص نیست چه مقدار فروش داشته.
 
اکثر منتقدین این فیلم را فاقد ارزش و ضعیف خوانده‌اند اما عده‌ای هم در میان آن‌ها هستند که معتقدند فیلم Need For Speed در مقاطعی خوب عمل کرده. مارک آدامز از UK Daily Mirrors گفته: "برای مدتی طولانی (و با کاراکترهای زیادی که به اندازه‌ای که فیلمساز فکر می‌کند جالب نیستند)، این فیلم انرژی دارد. فوق العاده به نظر می‌رسد و اکشن‌های زیادی به نمایش می‌گذارد". جسیکا هرندون از Associated Press می‌گوید: "علی‌رغم المان‌های کلیشه‌ای، این فیلم اکشن پر زد و خورد و سریع بدون شک لیاقت دیده شدن روی پرده‌های بزرگ سینما را دارد."
 
کایل اسمیت از نیویورک پست معتقد است: "مردان و ماشین‌های سریع در کنار یکدیگر خود به خود احمقانه هستند، اما اگر شما درجه هوش خودتان را هم خاموش کنید (که بهتر است اینکار را بکنید) شما یک سرگیجه عجیبی خواهید گرفت."
 
و در آخر یک نظر کامل از Keith Staskiewicz که برای Entertainment Weekly می‌نویسد: "اما مبادا شما فکر کنید که این فیلم از همان ابتدا فاجعه است، همه قسمت‌های این فیلم بد نیست. Wreck It Ralph و Scott Pilgrim vs. the World توانستند زیباگرایی و پیکره‌ی ویدئوگیم را در DNA روایی خود بگنجانند و به نظر این راه عاقلانه‌تری باشد."
 
با وجود تمامی این صحبت‌ها به نظر نمی‌رسد که این بازار چندان جای خوبی برای بازآوری مالی و یا کسب شهرت و قدرت باشد. امیدواریم فیلم‌های Assassin's Creed، ماینکرفت و The Last of us که طی چند ماه اخیر صحبت‌های زیادی از آن‌ها شنیده می‌شود به چنین عاقبتی دچار نشوند.

محسن وفانژاد

برگرفته از
Need For Speed
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه