اطلاعات جدید از بازی جهان باز Watch Dogs

نویسنده:

۱۰:۰۷:۲۹

اولین بار این بازی در سال 2012، زمانی که نه ایکس‌باکس‌وان و نه پلی‌استیشن 4 معرفی شده بودند در کنفرانس E3 شرکت یوبی‌سافت، ناشر بازی، نمایش داده شد و گرافیکی را به نمایش گذاشت که خروجی گرفتن از آن روی کنسول‌های نسل هفتم، ایکس‌باکس 360 و پلی‌استیشن 3، غیر ممکن بود و همه احتمال می‌دادند که این نمایش متعلق به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی و یا کنسول‌های نسل هشتمی است که همینطور هم بود. هیچ کس توقع نداشت که چنین گرافیکی روی کنسول‌های نسل هفتمی دیده شود و زمانی که پلی‌استیشن 4 معرفی شد همه چیز به شکل واضح برای عموم مشخص گردید.
 
چند ماه پیش زمانی که سر و صدای کیفیت بازی‌ها روی کنسول‌های قدیمی خوابیده بود، تریلری از این بازی در حین اجرا روی کنسول‌های نسل هفتمی منتشر شد که بسیار جلب توجه کرد. گرافیک بسیار ضعیف و کیفیت فوق العاده پایین تصاویر همه دست به دست هم دادند تا یوبی‌سافت به صدر اخبار باز گردد اما این بار به عنوان متهم. گرچه در آن تاریخ این شرکت اظهاریه‌ی رسمی در این رابطه منتشر نکرد اما با انتشار رسمی تریلری جدید که به گمان بسیاری با نمایش‌های اولیه تفاوت داشت، یوبی‌سافت و سازندگان بازی واکنشی رسمی نشان دادند.
 
در تریلر جدید به وضوح کیفیت برخی بافت‌ها کم شده، جزئیات محیط بازی بسیار پایین آمده و در مجموع آن چیزی نبود که در E3 2012 و سال بعد آن در کنفرانس سال 2013 سونی دیدیم. گرچه در همان کنفرانس 2013 سونی هم بازی مستقیما از روی پلی‌استیشن 4 اجرا نمی‌شد. یوبی‌سافت بعدها مدعی شد که کامپیوتری که بازی روی آن اجرا می‌شده سیستمی نزدیک و هم‌شانه با پلی‌استیشن 4 بوده بنابراین تفاوتی بین نسخه‌های نسل بعد و PC نخواهد بود. اما آنچه این روزها می‌بینیم گواه بر این است که احتمالا نسخه PC یک سر و گردن از نسخه‌های کنسولی بالاتر خواهد بود (البته فقط در زمینه گرافیکی).
 
از بحث‌های گرافیکی که بگذریم، این بازی در شیکاگو رخ می‌دهد. سازندگان بازی در آخرین مصاحبه خود مدعی شده‌اند که نخواسته‌اند بزرگ‌ترین فضای باز در یک شهر را بسازند و امکانات مختلفی چون جت و هلی‌کوپتر در آن قرار دهند بلکه هدف ارائه محیطی مناسب با جزئیات و ویژگی‌های خاص است، به طوری که هیچ قسمتی از این شهر بزرگ بی‌مصرف طراحی نشده باشد.
 
لابد منتظرید بدانید که برای انجام این بازی به چه سیستم و سخت افزاری نیازمندید. در زیر می‌توانید به ترتیب حداقل، مناسب و بهترین سیستم مورد نیاز برای انجام این بازی را ببینید:
 
CPU: Core 2 Quad Q8400 2.66GHz
VGA: GeForce GTX 460 768MB
Ram: 6GB
OS: Win XP 64bit
Directx: DX9
HDD Space: 20 GB
 
CPU: Core i7-2600K 4-Core 3.40GHz
VGA: GeForce GTX 560
Ram: 8GB
OS: Win 7 64bit
Directx: DX11
HDD Space: 20 GB
 
CPU: Core i7-3770K 4-Core 3.5GHz
VGA: GeForce GTX 560 Ti
Ram: 8GB
OS: Win 7 64bit
Directx: DX11
HDD Space: 20 GB

 
اگر کنجکاو هستید که بدانید این بازی چقدر از زمان فراغت شما را می‌تواند به خود اختصاص دهد، جاناتان مورین، کارگردان بازی اخیرا به این سوال پاسخ داده. برای به اتمام رساندن تمام فعالیت‌های بازی و گشت و گذار کامل در فضای شهر و انجام تقریبا هر کار ممکن، نیاز به حداقل 100 ساعت زمان دارید اما اگر تنها می‌خواهید خط داستانی بازی را پی بگیرید و به انجام یک سری مراحل جانبی بسنده کنید این بازی قابلیت این را دارد که تقریبا 40 ساعت شما را سرگرم کند.
 
این بازی در تاریخ 27 ماه می برای کنسول‌های ایکس‌باکس 360، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4 و رایا‌نه‌های شخصی منتشر خواهد شد. دارندگان کنسول Wi‌i U می‌توانند با اندکی تاخیر (که هنوز مقدار آن مشخص نشده) این بازی را روی کنسول خود داشته باشند.

محسن وفانژاد

برگرفته از
Watch Dogs
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه