ایکس‌باکس وان سفید ٢٧٠٠ دلاری!

نویسنده:

۱۲:۵۱:۱۷

در ماه نوامبر سال 2013، همین چند ماه پیش در زمان عرضه رسمی کنسول ایکس‌باکس وان، شرکت مایکروسافت به کارکنانش هدیه‌ی کاملا مخصوصی داد که ارزش معنوی بسیار بالایی داشت. این هدیه یک ایکس‌باکس وان سفید رنگ به همراه یک کنترلر سفید، یک کنترلر مشکی و یک کینکت بود. اما به جز رنگ سفید آن یک مورد بسیار خاص در مورد این کنسول وجود دارد و آن هم جمله‌ای است که در کنار ورودی دیسک‌خوان این کنسول نوشته شده: "من این را ساختم – تیم لانچ 2013".
 
همین یک نوشته ساده که در یکی از تصاویر زیر می‌توانید به وضوح آن را مشاهده کنید، این کنسول را از لحاظ معنوی بسیار ارزشمند می‌کند. هدیه‌ای مستقیم از طرف شرکت که اشاره به زحمات طولانی مدت تیم ایکس‌باکس دارد. اما یکی از این کارکنان که چنین هدیه‌ای دریافت کرده به نظر می‌آید که مایل به نگه داشتن ایکس‌باکس وان سفید رنگ ویژه خود نیست و آن را در وبسایت eBay به فروش گذاشته است. هم اکنون قیمتی که برای این کنسول مد نظر گرفته شده 2700 دلار است که امکان افزایش آن هم وجود دارد.
 
سوال اینجاست که مایکروسافت به چنین رفتاری چه پاسخی خواهد داد و آیا این حرکت شروعی خواهد بود بر عمومی شدن عرضه کنسول سفید رنگ ایکس‌باکس وان در سراسر جهان؟ مایکروسافت برای رقابت بهتر با سونی و کنسول جدیدش، پلی‌استیشن 4، فیمت کنسول را از 500 به 400 دلار و تنها در کشور انگلستان کاهش داد. همین موضوع سبب شد که ایکس‌باکس وان فاصله خود را با پلی‌استیشن 4 کمتر کند اما با گذر زمان و خوابیدن تب و تاب بازی انحصاری این کنسول یعنی تایتان‌فال، این فروش هم رو به کاهش رفت. مایکروسافت اگر بتواند کنسول‌های سفید رنگ خود را البته این بار بدون وجود آن عبارت، وارد بازار جهانی کند و قیمت را همزمان از 500 به 400 دلار/یورو کاهش دهد، می‌تواند رقابتی منصفانه‌تر و عادلانه با سونی داشته باشد که در حال حاضر در بازار سراسر جهان می‌تازد و حرف اول را می‌زند.
 
در زیر تصاویر این کنسول 2700 دلاری را می‌بینید. اگر علاقه‌مند به خرید این تکه جواهر گران قیمت هستید می‌توانید از این لینک اقدام به خرید کنید!محسن وفانژاد

برگرفته از
ایکس‌باکس وان سفید
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه