طراحی‌های برتر سال ٢٠١٤

نویسنده:

۱۲:۳۴:۰۷


تصویر بالای از گالری هنری "فراک سنتر" در اورلئان فرانسه است. این عمارت توسط جیکوب و مک فارلین طراحی شده و برنده بخش معماری شده است.


این هم یک نمونه از کلاس شناور، که برای مردم ماکاکو در نیجریه ساخته شده است.


نمای چدنی فروشگاه پل اسمیت در لندن که جلوه متضادی در مقایسه با ساختمان های مربوط به دوران جورج پنجم پادشاه بریتانیا، در مقابل دید ناظران قرار می دهد.


از دیگر طراحی های برتر، این مجموعه متشکل از ٨٤ منزل مسکونی در اسکس بریتانیاست که توسط الیسون بروکس طراحی شده است. در این ساختمان ها، ترکیبی از ویژگی های معمول منازل مسکونی، قطعات پیش ساخته و در عین حال فضاهای بزرگتر داخلی در نظر گرفته شده است.


سیستم عکسبرداری از شبکیه چشم ارائه شده توسط شرکت "Peek" بر روی تلفن های هوشمند کار می کند. طراحی این سیستم از جمله برندگان سال ٢٠١٤ در بخش دیجیتال بود.


از جمله دیگر طراحی های برتر سال پوسترهایی است که با استفاده از طنز، به کودکان توصیه های ایمنی می دهد. این پوسترها برای نصب در قطارهای شهری ملبورن استرالیا تهیه شده اند. علاوه پوستر، ترانه، کتاب و یک بازی تلفن هوشمند نیز برای توصیه های ایمنی ارائه شده است.


در بخش طراحی مبلمان، دکور جدید بخش شمالی سالن نمایندگان در سازمان ملل متحد، برنده شد. طراحان: هلا جونگریوس، رم کولهاس، ایرما بوم، گابریل لستر و لوئیس شوونبرگ.


برنده دیگر در بخش مبلمان، این صندلی هاست که توسط گروه کنستانتین گرچیچ طراحی شده است. این صندلی ها امکان حرکت در تمام جهات را می دهد.

در بخش گرافیک، مجموعه فونت هایی برنده شد که ابتدا در یک دبستان در بریتانیا تهیه شد و سپس به عنوان فونت های استاندارد مدارس ابتدایی به کل این کشور تعمیم یافت. طراحان این بخش، آنتونی شرت، اد هارینگتون و روپرت دانک بوده‌اند.


آموزش زبان چینی به روش تصویری، ابداع شده توسط یک نویسنده و کارآفرین به نام شائولان شوئه است.


سرنگی که در مقابل هوا، تغییر رنگ می دهد و نشان می دهد که دیگر استریل نیست، برنده بخش طراحی محصول شده است.


ویلچری برای کودکان که با رشد جسمی آنها می توان با استفاده از تنظیمات موجود، آن را بلندتر کرد. نام این ویلچر "صندلی ای برای تمام عمر" است.


چاپگر سه بعدی به نام "فرم ١"، طراحی توسط Formlabs.


ساعتی که با آن نه تنها زمان را می شود دید، بلکه می توان زمان را حس کرد. این محصول به ویژه برای کسانی که مشکل بینایی دارند، مفید است.


برنده دیگر در بخش محصولات تولیدی، این اختراع است که در واقع بازسازی کیبوردهای پیانوست. کلیدهای این محصول به صورت امواجی ملایم طراحی شده اند که به کنترل صدای تولید شده از طریق حرکات سه بعدی دست کمک می کند.


این دوچرخه که نوآوری مهندسی و توجه به جزییات را به نمایش می گذارد، یکی از برندگان بخش حمل و نقل بوده است.


این خودر با نگاه به آینده، توسط ماسو و تویوتا طراحی شده است.


موزه لندن طراحی های برتر سال ٢٠١٤ را تا ٢٥ اوت سال جاری میلادی به نمایش گذاشته است. عکس نمونه خودروی طراح شده توسط فولکس‌واگن را نشان می دهد.

منبع: BBC

برگرفته از
طراحی‌های برتر سال ٢٠١٤
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه