معروفترین برندهای عکاسی در فوتکس 2013 تهران

نویسنده:

۰۱:۳۵:۳۰

نشست خبری اولین نمایشگاه برند های برتر عکاسی دیروز برگزار شد. در این نشست که رئیس ستاد جشنواره به همراه دبیر جشنواره و اعضای ستاد حضور داشتند توضیحاتی در خصوص برگزاری این جشنواره برای اولین بار در تهران دادند.
این نمایشگاه به همت اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران و همچنین انجمن صنفی وارد کنندگان دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری برگزار خواهد شد.
قرار است در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای بیش از 90 کمپانی برتر ساخت دوربین های عکاسی و فیلم برداری و تجهیزات آن به نمایش درآید
بهمن بهروز از اعضای ستاد جشنواره در بخشی از صحبت هایش در خصوص این که چرا نام بعضی از این شرکت های شرکت کننده در نمایشگاه فوتکس 2013 تهران در بین نمایندگی های رسمی شرکت های مطرح تولید کننده دوربین های عکاسی و تجهیزات دوربین ها نیست اعلام کرد دولت آمریکا تمام شرکت هایی که در بازار سهام نیویورک سهم دارند را موظف به تحریم ایران کرده و به همین دلیل هم بسیاری از شرکت ها نمی توانند نام نمایندگی های رسمی خود در ایران را در سایت های خود بیاورند اما تمام شرکت کنندگان در این نمایشگاه نامه های تایید شده از سوی شرکت های مادر دارند
مهرآیین رئیس ستاد نمایشگاه فوتکس 2013 در صحبت هایش با اشاره به اینکه در ایام برگزاری نمایشگاه قرار است مشکلات و مسائلی که پیش روی واردکنندگان و مصرف کنندگان دوربین های عکاسی و فیلمبرداری و تجهیزات وابسته به آن را با مسئولین دولتی ذیربط در میان گذاشته و نسبت به حل بسیاری از مشکلات و معضلات این عرصه اقدام کنند.
یکی از مهم ترین اتفاقات ویژه ای که در طول برگزاری جشنواره رخ خواهد داد ارائه خدمات رایگان شرکت های مختلف برای تعمیر قطعات دوربین های عکاسی مراجعه کنندگان خواهد بود.
یکی دیگر از بخش های این نمایشگاه برگزاری مسابقه ای عکاسی با موضوع سفر است. البته در این مسابقه عکاسی فقط عکس هایی مورد قضاوت قرار می گیرند که با دوربین های عکاسی گرفته شده باشند و عکس های که با «Smart Phone» عکاسی شوند نمی توانند در این مسابقه شرکت کنند. مهلت اثار عکس ها تا 25 مهر ماه است و 30 مهر هم قرار است در برنامه ویژه ای برگزیدگان این جشنواره عکاسی معرفی شوند. قرار است عکس ها در دو بخش توسط مردم و هئیت داوران مورد بررسی قرار گیرند و جوایز ارزنده ای هم به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
از مهم ترین بخش های این نمایشگاه برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی است که در این کارگاه ها توضیحات کامل و جامعی در خصوص آخرین فن آوری های روز عکاسی جهان در اختیار علاقه مندان به عکاسی قرار خواهد گرفت.
اولین نمایشگاه برندهای برتر عکاسی 9 تا 12 مهر ماه در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان فاطمی، خیابان حجاب برگزار خواهد شد. ساعت بازدید علاقه مندان از ساعت 9 صبح الی 19 بعدازظهر خواهد بود و مراسم افتتاحیه ساعت 11 صبح روز سه شنبه 9 مهر ماه برگزار خواهد شد.
برای اطلاع از آخرین جزئیات این نمایشگاه و زمان برگزاری کارگاه های اموزشی و شرایط حضور در مسابقه عکاسی ویژه این نمایشگاه می توانید به سایت www.photex.ir مراجعه کنید.

برگرفته از
فوتكس 2013
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه