مدیر جدید بخش ایکس‌باکس مایکروسافت مشخص شد

نویسنده:

۱۲:۰۷:۴۸

ایکس‌باکس، ایکس‌باکس لایو و استودیوهای مایکروسافت هم اکنون تحت فرمان فیل اسپنسر هستند که سابقا معاونت بخش استودیوهای مایکروسافت را به عهده داشت. همه این بخش‌ها اکنون ادغام شده‌اند و به یک ریاست واحد رسیده‌اند که به گمان نادلا این موضوع به تمرکز ایکس‌باکس در حوزه سرگرمی کمک بسیاری خواهد کرد. اسپنسر معتقد است:‌ "ادغام این تیم‌ها باعث قدرتمند‌تر شدن رابطه میان برخی از با استعدادترین خالقین جهان خواهد شد که همین امر ایکس‌باکس را هم می‌سازد. بازی و گیمرها همیشه باید در هسته‌ی فعالیت ایکس‌باکس و هسته فعالیت من باشند و گیمینگ هسته‌ی اصلی فعالیت ما خواهد بود، همزمان با اینکه ایکس‌باکس را جلو می‌بریم."
 
از این پس، فیل اسپنسر به تری میرسون گزارش می‌دهد. تری میرسون مسئول کلی بخش سیستم عامل‌های مایکروسافت و چند بخش دیگر از جمله ایکس‌باکس بود که در تقسیم وظایف جدید، این قسمت به شخص جدیدی سپرده می‌شود. اما علت اینکه اسپنسر چرا باید به بخش سیستم عامل‌های مایکروسافت گزارش بدهد چنین آمده که: "گیمینگ باید نزدیک به شاخه‌ای باشد که سیستم عامل‌ها را در سراسر پلتفرم‌ها توسعه می‌دهند."
 
استفان الوپ، مدیر عامل پیشین نوکیا، پس از عقد کامل قرارداد با مایکروسافت ریاست بخش‌ دستگاه‌ها و استودیو‌های مایکروسافت را به عهده خواهد گرفت که جای تعجب دارد چرا بخش ایکس‌باکس که یک دستگاه یا سخت افزار است به همراه استودیوهایش تحت نظر الوپ نیستند و نادلا ترجیح داده این بخش زیر نظر میرسون باشد. شاید این موضوع مهر تائیدی باشد بر آینده نگری نادلا در زمینه فعالیت‌های ابری و ایکس‌باکس بعدی کاملا از فاز کلاسیک خارج شود و سخت افزاری به این صورت که امروزه می‌بینیم دیگر وجود نداشته باشد.

محسن وفانژاد

برگرفته از
فیل اسپنسر
لینک کوتاه
برچسب ها