​بتای بازی DOOM با شرایط خاص

نویسنده:

۰۱:۰۵:۰۷

DOOM III زمانی که منتشر شد استانداردهای گرافیکی را به مرحله‌ای جدید برد و غوغایی در این زمینه به پا کرد. طرفداران این سری از DOOM IV یا نسخه چهارم هم طبیعتا چنین انتظاری دارند. چند سال پیش جان کارمک، پدر سبک اول شخص و برنامه نویس استودیو id Software که سازنده بازی‌هایی چون سری DOOM، ولفنشتاین و Quake هم هست اعلام کرد که این بازی در دستور کار قرار گرفته و ساخت آن شروع شده اما تا مدت‌ها از این بازی خبری نبود تا اینکه جان کارمک پس از دو دهه از id Software جدا شد و به محققین و دانشمندان پروژه Oculus پیوست تا واقعیت مجازی را متحول کنند.
 
با خروج جان کارمک از تیم سازنده این بازی خیلی‌ها گمان بردند که این بازی کنسل شده اما ناشر این بازی، شرکت بتسدا، با اعلام خبری در ماه گذشته امید طرفداران را زنده کردند. نسخه بعدی DOOM در دست ساخت قرار دارد و علاوه بر رایانه‌های شخصی، برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 هم منتشر می‌شود اما چه زمانی، مشخص نیست. ماه پیش اعلام شد کسانی که بازی Wolfenstein: The New Order که تا 2 ماه دیگر منتشر می‌شود را پیش خرید کنند می‌توانند به بتای بازی DOOM دسترسی زودهنگام داشته باشند.

 

این بازی برای ایکس‌باکس 360 و پلی‌استیشن 3 عرضه خواهد شد اما DOOM IV اینگونه نیست. بنابراین کسانی که نسخه ایکس‌باکس 360 و پلی‌استیشن 3 را پیش خرید کنند همچنان یک کد دریافت خواهند کرد اما این کد روی کنسول‌های نسل بعد کار خواهند کرد. یعنی اگر شما X360 دارید، کد شما روی ایکس‌باکس وان و اگر PS3 دارید کد شما روی پلی‌استیشن 4 کار خواهد کرد. دارندگان رایانه‌های شخصی هم هیچ مشکلی در این بین نخواهند داشت. کد درون بسته‌های فیزیکی قرار دارد اما اگر نسخه‌های دیجیتالی را خریداری می‌کنید کد احتمالا به صورت جداگانه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
 
با توجه به نمایش‌های اخیر Wolfenstein: The New Order به نظر نمی‌رسد این بازی بتواند برای مدت زیادی در بازار دوام داشته باشند، مخصوصا زمانی که متوجه می‌شوید این بازی بخش چند نفره ندارد انگیزه برای خرید کمتر می‌شود و این حرکت بتسدا بیشتر جنبه تجاری برای ولفنشتاین داشته تا اینکه بخواهند واقعا DOOM بعدی را نشان دهند.

محسن وفانژاد

برگرفته از
DOOM Beta
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه