نمایشگاه نوآوری‌های جدید برای تسهیل زندگی روزمره در ژنو

نویسنده:

۱۲:۲۷:۵۳

این دانشجوی چینی تلاش می‌کند که اختراع خود را به بازدیدکنندگان نمایشگاه نشان دهد و توجه آنان را نسبت به ابتکار خود جلب کند. او برای این کار در این نمایشگاه باید با ٧٠٠ نفر دیگر رقابت ‌کند.

این لامپ‌های ال یی دی (LED) هنگامی که یکدیگر را شناسایی می‌کنند، به طور همزمان شروع به چشمک زدن می‌کنند. این نوآوری تایوانی‌ها در ژنو است. این لامپ‌ها را می‌توان به کت، شلوار و یا دوچرخه وصل کرد. سپس آنها در خیابان "دوستان" خود را پیدا و شروع به چشمک زدن می‌کنند.

همچنین در این نوآوری از لامپ‌های ال یی دی استفاده می‌شود. این مخترع اسپانیایی از این لامپ‌ها برای پر نور کردن پلاک اتومبیل استفاده کرده است. بدین ترتیب یک خودرو می‌تواند در تاریکی به راحتی دیده شود. اما افرادی که با سرعت زیاد رانندگی می‌کنند بهتر است که از این لامپ‌ها استفاده نکنند!

کسی که می‌ترسد روزی توالتش بسته و گرفته شود، می‌تواند از اختراع این مرد فرانسوی کمک بگیرد. او یک مخزن آب توالت اختراع کرده است که تنها از یک تکه ساخته شده و شفاف است. این مخزن اگر پر شود، زنگ خطر نیز به صدا در می‌آید.

دیگر با این اختراع کسی نمی‌تواند بهانه بیاورد که سوار دوچرخه نمی‌شود، زیرا باران می‌بارد. این مرد سوئیسی یک نوع سقف پلاستیکی برای دوچرخه به هنگام بارش باران اختراع کرده است.

چمدان‌هایی که چرخ دارند برای حمل و نقل بسیار راحت هستد. اما بالا رفتن از پله با آنها بسیار دشوار است. افزون بر این، حمل آنها در خیابان‌ها بسیار پر سر و صدا است. با نوآوری این مرد بلژیکی این چمدان‌ها پله‌ها را بسیار آرام و بی سر و صدا بالا و پایین می‌روند. او برای این کار چرخ‌های بزرگ به این چمدان‌های کوچک وصل کرده است.

و کسی که تمام روز با یک چمدان چرخ‌دار در سالن نمایشگاه از این طرف به آن طرف می‌رود، احتیاج به استراحت دارد. برای این استراحت این جوان مالزیایی یک نوع صندلی اختراع کرده است. اگر این چوب‌های پلاستیکی به طور دقیق کنار هم قرار گیرند، تبدیل به مبل و صندلی می‌شوند.

این پسر جوان که اهل شهر اشتوتگارت آلمان است، در اختراعش یک کامپیوتر کامل را در یک تابلوی دیواری گنجانده است. نتیجه کامپیوتری است که خانه را نیز زیبا می‌کند.

هیچ چیز بیشتر از یک کولر سرد برای افرادی که در صحرا حرکت می‌کنند خوشایندتر نیست. این مرد از کشور چاد، کولری همراه با ضخامت بسیار کم اختراع کرده است. او در این اختراع بیشتر به فکر چادرنشینان و گردشگرانی بوده که به مدت طولانی در صحرا به‌سر می‌برند و از گرما رنج می‌برند.

منبع: DW.DE

برگرفته از
نوآوری‌های جدید
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه