نرم افزار امنیتی جدید برای تشخیص الگوی لمس کاربران

نویسنده:

۰۹:۲۹:۰۹

این نرم افزار الگوی لمس نمایشگرها توسط انگشتان صاحب خود را تشخیص داده و می تواند با دقت 98 درصد در گوشی‌ها و 97 درصد از تبلت‌ها این الگو را از الگوی لمس انگشت افراد دیگر تشخیص داده و گوشی را قفل کند.

برنامه تولیدی محققان دانشگاه جورجیا با نام LatentGesture می‌تواند با تشخیص الگوی لمس انگشتان کاربر آن را از دیگر الگوها تمیز کرده و در صورت لمس گوشی توسط شخص دیگر اقدام به قفل گوشی برای جلوگیری از سوءاستفاده از آن کند.

در حال  حاضر تعریف کردن اشکال مختلف به عنوان کلمه عبور و همچنین اسکن اثر انگشت یکی از روش‌های قفل کردن گوشی و جلوگیری از ورود غیرمجاز به آن است اما در صورتی که کاربر اقدام به باز کردن قفل گوشی کند تا زمان اقدام خود کاربر برای قفل کردن گوشی و یا سپری شدن مدت تعریف شده کاربر از زمان آخرین لمس صفحه، گوشی همچنان قابل استفاده است و قفل نخواهد شد.

در نتیجه در زمان سرقت گوشی و یا مفقود شدن آن اگر پس از مدت کوتاهی شخصی به آن دسترسی پیدا کند می‌تواند از آن استفاده کرده و به اطلاعات داخل آن دست یابد.

نرم افزار امنیتی جدید بر گوشی‌ها و تبلت‌های اندروید قابل نصب است و در صورت تعریف شدن الگوی لمس صفحه در آن، لمس گوشی را توسط کاربران غیرمجاز غیرممکن می‌سازد. 

منبع: فارس

برگرفته از
LatentGesture
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه