میکی رونی، کوچولوی پرکار هالیوود درگذشت

نویسنده:

۱۰:۰۶:۱۱

نشریه آمریکایی "نیویورک تایمز" روز دوشنبه (٧ آوریل / ١٨ فررودین) گزارش داد که یکی از پسران میکی رونی، بازیگر معروف هالیوود، درگذشت او را تایید کرده است. رونی روز یکشنبه (٦ آوریل) در سن ٩٣ سالگی در نیویورک چشم از جهان فروبست.

میکی رونی در سال ١٩٢٥میکی رونی در سال ١٩٢٥

میکی رونی که نام اصلی‌اش جو یول جونیور بود در سال ١٩٢٦ برای نخستین بار جلوی دوربین ظاهر شد و در طول یک عمر فعالیت هنری خود در حدود ٣٠٠ فیلم بازی کرد. او در تلویزیون و تئاتر نیز بسیار فعال بود. این ستاره پرسابقه در اواخر دهه ١٩٣٠ و اوایل دهه ١٩٤٠ میلادی از موفق‌ترین چهره‌ها و فیلم‌های او از پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود محسوب می‌شد.

او در ١٥ سالگی در فیلم "رویای شبی نیمه‌‌ تابستان" نقش‌آفرینی کرد. این فیلم در سال ١٩٣٥ به پرده سینما راه یافت و یکی از نامزدهای اسکار بهترین فیلم بود.

میکی رونی خود نیز در سال‌های ١٩٤٠، ١٩٤٤، ١٩٥٧ و ١٩٨٠ چهار بار نامزد دریافت جایزه اسکار به عنوان بهترین بازیگر نقش اول یا نقش مکمل شد، اما هر بار دست خالی صحنه را ترک کرد.

میکی رونی هشت بار ازدواج کرد و دارای ٩ فرزند بود. اوا گاردنر، ستاره‌ی معروف هالیوود، نخستین همسر او بود.
میکی رونی و نخستین همسرش، آوا گاردنر

میکی رونی و نخستین همسرش، آوا گاردنر

"بروبچه‌ها در ارتش"، "کمدی انسانی"، "جسور و شجاع"، "بیل"، "میکی"، "مرثیه برای یک سنگین‌وزن"، "صبحانه در تیفانی" و "ماجراهای اسب سیاه" از جمله فیلم‌های معروف این بازیگر "کوچولو" هستند که قدش ٥٧ / ١ متر بود.

در سال ١٩٨٣ به پاس یک عمر فعالیت هنری اسکار افتخاری به او اهدا گردید. رونی در هنگام دریافت این جایزه ٦٣ سال داشت. او همچنین یک بار جایزه جوانان آکادمی اسکار را کسب کرد و همچنین دو جایزه گلدن گلوب و یک جایزه امی را به خود اختصاص داد.

منبع: DW.DE

برگرفته از
میکی رونی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه