الماس‌های ساخته شده از موی پله به فروش می‌رسند

نویسنده:

۰۱:۰۱:۰۱

این مجسمه پله را در هنگام زدن ضربه گل نشان می‌دهد؛ یک قطعه الماس زردرنگ که از موهای پله درسه شده در کنار مجسمه دیده می‌شود

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال برزیل در جریان مراسمی در شهر سائوپائولو ١٢٨٣ قطعه از این الماس منحصر به فرد را عرضه کرد. تعداد این الماس‌ها برابر با تعداد گل‌هایی هستند که پله در دوران فعالیتش در دروازه حریفان کاشته است. هر قطعه از این الماس‌های مصنوعی ٧٥٠٠ دلار قیمت دارد.

این الماس‌ها در آزمایشگاه در فرایندی مبتنی بر فشار و حرارت بالا (HPHT) تولید شده‌اند. در این روش دما و فشار بسیار زیادی که داخل زمین موجب تشکیل الماس می‌شوند، در آزمایشگاه به طور مصنوعی ایجاد می‌شود. مشخص نیست که الماس‌هایی که ویژه جام جهانی عرضه شده‌اند، هر کدام چند تار موی پله را درون خود دارند.

رقابت‌های جام جهانی فوتبال در برزیل روز ١٢ ژوئن آغاز می‌شود. سوت بازی اختتامیه در روز ١٣ ژوئیه در ورزشگاهی در شهر ریو دو ژانیرو زده خواهد شد.

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو، ملقب به پله، همراه با تیم ملی فوتبال برزیل در سال‌های ١٩٥٨، ١٩٦٢ و ١٩٧٠ موفق به بالابردن جام و دریافت لقب قهرمانی جهان شد. او در دوران فعالیت حرفه‌ای رکوردهای بسیاری را به نام خود ثبت کرد. از پله به عنوان بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال نام می‌برند.

منبع: DW.DE

برگرفته از
جام جهانی فوتبال
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه