آخرالزمان زامبی‌ها این بار توسط سونی

نویسنده:

۱۱:۴۲:۵۰


استودیو Sony Online Entertainment از زیرمجموعه‌های شرکت سونی، از ماه‌ها پیش در حال تولید بازی‌ای با نام H1Z1 بوده‌اند که بازیکن را در موقعیتی شبیه سازی شده قرار می‌دهد. برای مثال در یک روستای حومه شهر گم شده‌اید و متوجه می‌شوید که اطرافتان پر شده از زامبی‌ها و افراد دیگری که برای بقا تلاش می‌کنند. البته مشابه این سوژه قبلا بارها ساخته شده که موفق‌ترین آن‌ها DayZ نام دارد و با وجود اینکه هم اکنون در مراحل اولیه ساخت قرار دارد، بسیار بازخودرد مثبت دریافت کرده است.

 

مدیر بخش سرگرمی‌های آنلاین سونی، ان اسمدلی در رابطه با H1Z1 اینگونه می‌گوید: "H1Z1 یک MMO (آنلاین چند نفره وسیع) است که به بازیکن اجازه می‌دهد در نقش یک بازمانده‌ی آخرالزمانی در دنیایی که پر است از زامبی به بازی بپردازد."
 
وی در توئیتر خود در ارتباط با زمان عرضه اینگونه نوشته است: "به زودی می‌توانید این بازی را انجام دهید، و منظورم از انجام دادن، به صورت کامل و بدون نقص است." احتمالا منظور جان اسمدلی از این کنایه بازی‌هایی چون DayZ و Rust هستند که با وجود اینکه در مراحل اولیه ساخت هستند در فروشگاه استیم تحت عنوان Early Access به فروش می‌رسند و قیمت پایینی دارند. Early Access به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از مراحل اولیه ساخت یک بازی بتوانند بازی مورد علاقه خودشان را دنبال کنند و همزمان این قابلیت را برای سازندگان دارد تا به صورت گسترده گزارش مشکلات را در حین ساخت دریافت کنند تا در زمان عرضه بازی با حداقل مشکلات منتشر شود.
 
برخلاف بازی DayZ که بیشتر پیرامون ارتباطات انسانی بنا شده، H1Z1 یک بازی ترسناک و وحشتناک خواهد بود. در واقع سعی سازندگان بازی برای ایجاد موقعیت‌های ترسناکی بوده که قدرت به لرزه درآوردن اندام شما را داشته باشد. باید دید که چقدر صحنه‌های دلهره آور در این بازی به موقع و درست کار شده. اسمدلی می‌گوید: "هدف ما ساخت این دنیای بسیار بسیار بزرگ به گونه‌ای است که انگار واقعا در ایالات متحده آخر الزمان شده."
 
چرخه روز و شب نیز در بازی گنجانده شده و گفته شده که شب‌ها بسیار تاریک خواهد بود. به صورتی که جز نور مهتاب و ستارگان، کمک دیگری نخواهید داشت. مگر اینکه بتوانید برای خودتان یک مشعل دست و پا کنید و بعد به فکر گشت و گذار در دنیای زامبی‌ها باشید. این امکان وجود دارد که توسط بازیکنان دیگر یا دسته‌های بزرگ زامبی‌ها مورد حمله قرار بگیرید. ماشین یکی از گزینه‌های حتمی است و وسایل پروازی از جمله هلی‌کوپتر و هواپیما هم احتمالا به بازی اضافه خواهد شد.
 
احتمالا این بازی در فاصله‌ای کمتر از 3 ماه آینده برای کامپیوتر و سیستم عامل ویندوز منتشر شود و نسخه PS4 آن نیز به احتمال بسیار بالا و در صورت موفقیت بازی در آینده ساخته خواهد شد.

محسن وفانژاد

برگرفته از
آخرالزمان زامبی‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “آخرالزمان زامبی‌ها این بار توسط سونی”