مایکروسافت، یاهو و فیسبوک در لیست بدترین شرکت‌های آمریکایی

نویسنده:

۱۲:۲۵:۴۲

اما در میان شرکت‌های بازی‌سازی تنها نام دو شرکت بزرگ و پر آوازه به چشم می‌خورد. الکترونیک آرتز، ناشر بازی‌های بزرگی چون عناوین ورزشی فیفا و بازی‌های شوتری چون بتلفیلد. در سمت دیگر مایکروسافت پرآوازه قرار دارد که یک سال گذشته در آن بسیار انقلابی و پر تغییرات بوده. اما همه شرکت‌هایی که در این لیست حضور دارند همگی یک گناه مشترک دارند و آن کم توجهی به مخاطبشان بوده.

 
بزرگ‌ترین اشتباه سال گذشته الکترونیک آرتز عرضه بازی بلتفیلد 4 به شکلی ناقص بود. بتلفیلد 4 از لحاظ گرافیکی یک بازی پر ایراد بود که باگ‌های عجیب و غریب در همه جای آن دیده می‌شد و در اینترنت به آن لقب "باگ‌فیلد 4" داده شده بود اما با تلاش‌های متمادی استودیو DICE، سازنده بازی، این بازی در حال حاضر و پس از گذشت تقریبا 6 ماه از زمان عرضه بازی، این عنوان به یک بازی استاندارد تبدیل شده. الکترونیک آرتز طی 2 سال گذشته، هر بار با اقتدار فراوان لقب بدترین شرکت آمریکا را از آن خود کرد. این موج منفی حاصل سبب شد تا این شرکت در برخی سیاست‌های خود صرف نظر کند، مدیرانی را تعویض کند و در مجموع به شرکتی محبوب تبدیل شود. همین باعث شد که امسال الکترونیک آرتز در دور اول رقابت با شرکت تایم وارنر کابل از رقابت حذف شود. بنابراین الکترونیک آرتز شانس برتری در این نظرسنجی برای بار سوم به صورت متوالی را از دست داد.
 
اما اشباه مایکروسافت در سال گذشته چه بود. مدیران این شرکت در ارتباط با کنسول ایکس‌باکس وان اشتباهات زیادی مرتکب شدند و چندان به مصاحبه‌های توهین آمیزشان توجه نشان نمی‌دادند. در ابتدا کنسول ایکس‌باکس وان قرار بود بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی باشد که امروز می‌بینیم. ایکس‌باکس وان باید همیشه آنلاین می‌بود و اگر در موقعیتی خاص قرار داشتید که اینترنت در دسترس شما نبود حداقل باید هر 24 ساعت یک بار کنسول را به اینترنت متصل می‌کردید تا کنسول قابلیت اجرای فرامین خود را به دست آورد. بازی‌های دست دوم روی این کنسول اجرا نمی‌شد و باید برای همیشه قرض گرفتن یک بازی از دوست خود را فراموش می‌کردید. مدیران این شرکت هم چندان علاقه‌ای به جذب علاقه‌مندان به سوی این کنسول را نداشتند و رویه‌ی نادرستی در برخورد با مشتریان پیش گرفته بودند. اگرچه که برای درس عبرت هم که شده مایکروسافت می‌توانست در سال 2013 به عنوان بدترین شرکت آمریکایی انتخاب شود اما مایکروسافت هم در رقابت شکست خورد تا در نهایت شرکت Comcast به عنوان بدترین شرکت آمریکا در سال گذشته انتخاب شود.
 
یاهو، فیسبوک و Verizon هر سه در مسیر رقیب قدرتمندی چون Comcast قرار گرفتند و با اختلاف آراء از رقابت حذف شدند. جالب است بدانید که Comcast در سال‌های گذشته، 2 سال در مقام دوم و 2 سال در مقام سوم حضور پررنگی داشته و بانک آمریکا 3 سال قبل در مقام دوم و 2 سال پیشتر را در مقام سوم بوده. در زیر می‌توانید براکت کامل این نظرسنجی را ببینید:

محسن وفانژاد
برگرفته از
بدترین شرکت‌های آمریکایی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه