خیابان‌ ماهواره‌ای

نویسنده:

۰۶:۴۱:۲۴

در خیابان اسلمونت در آبردین، از سال 1970 تا 1980 تقریباً نیم مایل خیابان را آپارتمان‌های اجاره‌ای گرانیتی گرفته بود که حتی یک عدد دیش هم در میان آنها به چشم نمی‌خورد. اما با گذشت سال‌ها و پیش آمدن تا سال 2014، در امتداد 350 یارد از خیابان با بیش از 80 دیش پر شد که بنا به ادعای ساکنین این خیابان  بیشتر آن‌ها دیگر قابل استفاده نمی‌باشند. (یارد:واحد مقیاس طول انگلیسى معادل/9144 ¹ متر)

این تصویر نشان می‌دهد که چطور و به چه دلیل خیابان اسلمونت تبدیل به خیابان ماهواره‌ای شد.
مردم محلی که از این موضوع عصبانی و ناراحتند در این رابطه می‌گویند که بیشتر ماهواره‌ها از ساکنین قبلی به جا مانده است که زمان نقل مکان نخواسته‌اند بابت برداشتن آنها هزینه‌ای  بپردازند. جورج هواوی  67 ساله که مدیر بازنشسته IT  بوده و  به مدت 39 سال است که در خیابان اسلمونت زندگی می‌کند می‌گوید: به عقیده من به ازای هر آپارتمان باید یک ماهواره باشد، من در سال 1975 به این آپارتمان نقل مکان کردم، این خیابان تا آنجا که به خاطر دارم بطور کامل سیم کشی نشده بود تا همه بتوانند ماهواره داشته باشند، آن زمان روز و شبمان مشخص بود، اما حالا این ماهواره‌ها خیابان را پر کرده و ظاهر آن را بهم ریخته اند. من حدود هشت یا نه سال پیش ماهواره‌ام را گرفتم و نصب کردم و هنوز هم از آن استفاده می‌کنم، اما می‌دانم که بسیاری از مردم در این خیابان این ماهواره‌ها را تنها از ساکنین قبلی به ارث برده‌اند و دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنند، همین هم باعث شده که ظاهر خیابان این‌طور افتضاح شود.
اکنون برای عقب نماندن از دنیای سلامت و امنیت امروزی، احتمالاً به یک تیم بزرگ نیاز است که بیاید و با نصب داربست و پرداخت هزینه، این ماهواره های اضافی را بردارد تا خیابان بار دیگر به ظاهر خوشایند و قبلی خود بازگردد و ساکنین آن دوباره آرامش و لذت زندگی را بدست آورند.


ماجده محمدی

برگرفته از
خیابان‌ ماهواره‌ای
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه