کودکان نقاش برای کمک به بچه‌های سرطانی دست به قلم‌مو شدند

نویسنده:

۱۰:۰۰:۵۴

تارا بهبهانی، هنرمند نقاش و معلم نقاشی کودکان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در مورد این نمایشگاه توضیح داد: نمایشگاه «سفر به سرزمین‌های دور» حاصل تلاش گروهی از کودکان و نوجوانان نقاش است که به‌منظور امیدبخشی و حمایت از کودکان سرطانی موسسه محک در پایان هفته جاری برگزار خواهد شد. وی افزود: این هشتمین سال پیاپی است که در همین ماه و در همین ایام کودکان 6 تا 17 سال آثار خود را برای کمک به کودکان سرطانی محک برای فروش عرضه می‌کنند که تمام عواید این نمایشگاه به کودکان این موسسه می‌رسد.

بهبهانی خاطرنشان کرد: آثار این نمایشگاه با تکنیک رنگ روغن کشیده شده‌اند و موضوع آن «سفر به آن سوی زمین» است که به نوعی آرزو‌های کودکانه این هنرجویان برای سفر به نقاط مختلف را به تصویر کشیده است.
وی ادامه داد: بچه‌ها با این تفکر که اگر به نقطه‌ای دوردست سفر کنند، دوست دارند چه چیزی را ببینند به کشیدن نقاشی مشغول شده‌اند و قرار شده آرزوهای خود را بکشند. در این نمایشگاه 57 اثر از 57 هنرجوی کودک به نمایش گذاشته می‌شود.
این مربی نقاشی کودکان با انتقاد از توجه نکردن مدیران دولتی به این نمایشگاه طی هشت سال گذشته گفت: من هشت سال است که این نمایشگاه را برگزار می‌کنم؛ ولی طی این مدت حتی یک‌بار هم نشده که یک مدیر دولتی از نمایشگاهی که هیچ مقصودی به جز کمک به کودکان سرطانی ندارد، بازدید کند و این جای تاسف دارد.
فرزند طاها بهبهانی، استاد پیشکسوت نقاشی و مجسمه‌سازی کشور در پایان سخنانش گفت: سال قبل در روز افتتاحیه بیش از 1000 بازدیدکننده داشتیم و نزدیک به 30 میلیون تومان هم فروش که این از عزم جدی هموطنان کشور برای کمک به کودکان نیازمند خبر می‌دهد.
این نمایشگاه گروهی ساعت 16 پنج‌شنبه 28 فروردین ماه در محل موسسه محک افتتاح خواهد شد و حضور در آن برای عموم آزاد است.
برگرفته از
همیاری
لینک کوتاه
برچسب ها