سرقت یک رشته موی ناپلئون بناپارت در استرالیا

نویسنده:

۱۰:۱۰:۰۵

سارقان به ساختمان مورنینگتون پنینسولا ایالت ویکتوریا، واقع در جنوب ملبورن، به قصد ربودن این اشیا دستبرد زدند. مهاجمان با یک دیلم محفظه را باز کرده و چندین اشیای گران‌قیمت قدیمی را ربودند.

به گفته مأموران پلیس، اشیای ریوده‌شده شامل یک حلقه و قاب شیشه‌ای حاوی موی ناپلئون بناپارت، یک روبان حک‌شده توسط ناپلئون در سال 1815 و یک جعبه انفیه بوده است. دزدان کرکره‌های بیرونی را بریدند و از طریق دستشویی وارد حیاط پارک تاریخی برایارز در مونت مارتا شده بودند.

موزه می‌گوید این مجموعه توسط یکی از نوادگان الکساندر بالکومب انگلیسی، که ناپلئون را در زمان تبعید به جزیره کوچک آتلانتیک جنوبی در سنت هلنا ملاقات کرده بود، در سال 1815 جمع‌آوری شده بود. 6 سال بعد از آن ناپلئون امپراتور درگذشت.

به گفته یکی از مسئولان موزه، الکساندر بالکومب زمانی که پسر بچه کوچکی بود روی زانوان ناپلئون می‌نشست. این خانواده دوستان خوب امپراتور در زمان تبعید به سنت هلنا بودند.

بالکومب از سال 1846 در استرالیا زندگی می‌کرد.

10 آیتمی که از این مجموعه به سرقت رفتند، شامل رشته موی ناپلئون و جوهردان نقره با سه سکه طلای ناپلئون در زمان مرگ ناپلئون در جیب وی وجود داشته است. پرتره‌های مینیاتور از ناپلئون و ژوزفین نیز به سرقت رفتند.

بقیه مجموعه که شامل 500 قطعه بوده است با امنیت کامل در سر جای خود حفظ شده‌اند.

به گفته پلیس، سرقت در 10 دقیقه با هدف خاصی انجام شده و احتمالاً برای یک مجموعه‌ خصوصی به سرقت رفته‌اند.

سعیده اکبری

برگرفته از
ناپلئون بناپارت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه