شاهزاده‌ی پارسی جدیدی در راه است

نویسنده:

۰۶:۳۴:۰۸

به گزارش وبسایت فرانسوی Portail du Jeu Video، بازی جدیدی که در استودیو‌های شرکت یوبی‌سافت در حال ساخت است نسخه‌ای جدید از بازی Prince of Persia یا شاهزاده پارسی نام دارد. این سری طی سال‌های گذشته موفقیت‌های زیادی کسب نکرده و زیر سایه‌ی عناوین موفق دیگر این شرکت همانند Assassin's Creed دچار افولی بی‌رحمانه شده اما به نظر می‌رسد یوبی‌سافت طی 1-2 سال اخیر تلاش‌هایی برای بازگرداندن این سری، هر چند در ابعاد کوچک داشته.
یکی از این نمونه‌ها بازی جدیدی بود که سال گذشته برای پلتفرم گوشی‌های همراه و تبلت‌ها منتشر شد و توانست تا حدودی خلا اسمی این عنوان را جبران کند اما طرفداران این سری بیشتر از این‌ها انتظار دارند که به نظر می‌رسد زمان آن رسیده تا یوبی‌سافت قدم دوم را جهت احیای نام شاهزاده پارسی بردارد.
گزارش شده که این بازی با موتورUbiArt Engine ساخته می‌شود که به طراحی‌های برجسته هنری و دو بعدی بودن شهرت فراوان دارد. بازی‌های Rayman: Legends و Child of Light از عناوین موفقی بوده و هستند که اخیرا از این موتور استفاده کرده‌اند و قدرت بالای انجین را به نمایش می‌گذارند.
شاهزاده پارسی بعدی احتمالا یک عنوان ساده همانند نسخه اول این بازی خواهد بود که سال‌ها پیش منتشر شد و یک ماموریت 60 دقیقه‌ای بود که بدون خطا باید به پایان می‌رسید. این احتمال نیز وجود دارد که نجات پرنسس این بار بازسازی شده و با کیفیتی بسیار بالا و با گرافیکی خیره کننده از لحاظ هنری ساخته خواهد شد.
پس از پیگیری‌ متوالی خبرگزاری‌ها، یوبی‌سافت اعلام کرد که در مورد این موضوع در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای منتشر کردن در دست ندارند. احتمالا این بازی اگر عنوانی ساده و برای گوشی‌های موبایل نباشد، در E3 امسال که اواخر خرداد ماه برگزار می‌شود نمایش داده خواهد شد.

محسن وفانژاد

برگرفته از
شاهزاده‌ی پارسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه