​٣٧ درصد بازی​‌های خریداری شده از استیم هیچ وقت نصب نشده‌اند

نویسنده:

۰۹:۲۹:۴۷

 

 فروشگاه استیم یکی از معدود فروشگاه‌های دیجیتالی شناخته شده در بازار بازی‌های رایانه یا PC است که فعالیت خود را سال‌ها پیش شروع کرد و امروزه به مهم‌ترین اجتماع گیمرهای کامپیوتر محور تبدیل شده که یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن که باعث محبوبیتش هم شده، ارائه‌ی بازی‌ها با قیمت‌های بسیار پایین است. در واقع بازی‌ها با قیمت‌های عادی وارد این سرویس می‌شوند اما به سبب اینکه ارائه دیجیتالی بسیاری از هزینه‌ها را حدف می‌کند، ناشرین بازی‌ها می‌توانند در مواقع مورد نظر خودشان یا در تاریخ‌های مشخصی مانند کریسمس یا حراج تابستانه تخفیف‌های بسیار زیادی برای بازی‌هایشان در نظر بگیرند.
 
همین موضوع باعث می‌شود که کاربران این شبکه بازی‌هایی را با قیمت‌هایی حتی کمتر از 1 دلار تهیه کنند که هیچگاه آن‌ها را نصب نمی‌کنند.
 
وبسایت Ars Technia با استفاده از یک سیستم آمار گیری و انتخاب رندوم 90 هزار پروفایل از جمع 172 پروفایل قابل دسترس استیم و بررسی آن‌ها به مدت تقریبا 2 ماه، اطلاعاتی را به دست آورده که جالب توجه هستند.
 
بیشترین بازی‌ای که دارندگان اکانت استیم روی سیستم خودشان نصب کرده‌اند، بازی رایگان Dota 2 است که تا چند ماه پیش برای دسترسی به آن باید دعوت نامه دریافت می‌کردید اما چند ماهی می‌شود که کاملا در دسترس عموم قرار دارد. بازی بعدی Team Fortress 2 نام دارد با 20 میلیون بازیکن که البته TF2 پیش از اینکه Dota 2 کاملا ارائه شود در رتبه اول قرار داشت.
 
در تصویر زیر با جزئیات بیشتری می‌توانید مشاهده کنید که پرفروش‌ترین بازی‌های روی شبکه استیم چه بازی‌هایی هستند و چه تعداد از خریداران این بازی‌ها حتی اقدام به نصب و دانلود بازی هم نکرده‌اند.

محسن وفانژاد

برگرفته از
دنیای بازی
لینک کوتاه
برچسب ها