یک کشور کامل در ماینکرفت طراحی شد

نویسنده:

۰۶:۴۴:۴۶

 

 این نقشه توسط Simon Kokkendorf و Thorbjørn Nielsen، کارمندان آژانس اطلاعات جغرافیایی دانمارک هستند که تمامی کشور دانمارک را در بازی ماینکرفت و در مقیاس 1:1 پیاده کرده‌اند و حالا نوبت به عرضه آن به حالت عمومی رسیده. شهروندان دانمارکی می‌توانند در این نقشه شهر، محله و منطقه‌ی زندگی خودشان را پیدا کنند و اگر موردی برای اضافه کردن وجود داشت به نقشه اضافه کنند.
 
٤ هزار میلیارد قطعه صرف ساخت این جهان بزرگ شده که حقیقتا رقم وحشتناکی است. البته اشتباه نکنید. این نقشه به صورت دستی و توسط دو شخص به تنهایی ساخته نشده. این دو با استفاده از نقشه‌های جغرافیایی که در دست داشته‌اند و تعریف رنگ و مکان برای بازی و معرفی همه چیز به ماینکرفت، طراحی کل نقشه را به عهده‌ی خود بازی گذاشته‌اند. اگر از بازیکنان ماینکرفت هستید و دوست دارید ببینید که این مپ چگونه است می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید.
 
دانمارک اولین کشور دنیاست که شهروندانش چنین نبوغی به خرج داده‌اند و هزینه کرده‌اند تا نقشه‌ای مجازی و کامل از کشورشان در دسترس عموم بازیکنان بازی ماینکرفت قرار بگیرد. بازی ماینکرفت تا به امروز فروش بسیار بالایی داشته. برای مثال این بازی تنها روی دو کنسول بازی ایکس‌باکس 360 و پلی‌استیشن 4 به انضمام PC یا کامپیوتر، بیش از 27 میلیون فروش داشته.
 
این بازی قرار است در تابستان یا پاییز 2014 برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن ویتا و ایکس‌باکس وان هم منتشر شود که در این کنسول‌ها محدودیت‌های پیشین کنسول‌ها احتمالا به حداقل می‌رسد.
 
برای مشاهده‌ی ویدئوی معرفی این خلاقیت می‌توانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید.


محسن وفانژاد

برگرفته از
Minecraft
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه