گزارش نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار/ تشدید نظارت بر موسسات مالی بدون مجوز

نویسنده:

۰۱:۰۲:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: یکهزار و یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای پول و اعتبار عصر امروز در این بانک برگزار شد و طی این جلسه، ویرایش جدید دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه بانکی (ریالی) و ظهرنویسی آن مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

از ویژگی‌های این دستورالعمل اختصاص شناسه اختصاصی به هر ضمانت‌نامه و امکان اطلاع آنی از اصیل بودن آن در سامانه نظارت سیستمی می‌باشد که امکان نظارت قانونمند به صدور ضمانت‌نامه‌ها را در بانک‌ها و بانک مرکزی بیش از پیش امکان پذیر می‌نماید.

یکی دیگر از مطالب مطرح شده در جلسه مذکور گزارش تهیه شده توسط بانک مرکزی در خصوص عملکرد ابزار تأمین مالی اوراق مشارکت در بازار پول و راهکارهای برون رفت از مشکلات فعلی بود.

در ادامه، موضوع جلسه برگزار شده با حضور مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری‌ دولتی و غیردولتی در بانک مرکزی به منظور انتظام بخشی به نرخ سود سپرده در شبکه بانکی و تفاهم انجام شده به اطلاع شورای پول و اعتبار رسید.

شورای پول و اعتبار ضمن تأیید تفاهم صورت‌گرفته و تاکید بر نظارت بر حسن اجرای آن در بانکها؛ رصد و نظارت بر فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری بدون مجوز و انجام اقدامات احتیاطی لازم از سوی بانک مرکزی را مورد تأکید قرار داد.

برگرفته از
سود بانکی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه