امسال خبری از Need For Speed جدید نیست

نویسنده:

۱۱:۵۸:۱۴

 
در جلسه شرکای مالی این شرکت، الکترونیک آرتز رسما تائید کرد که Need For Speed بعدی در استودیو Ghost Games در حال ساخت است ولی قرار نیست این بازی در سال 2014 روانه بازار شود. بیان چنین موضوعی یعنی اینکه الکترونیک آرتز پس از 12 سال و از سال 2002، این اولین باری است که می‌خواهد سری Need For Speed را به یک مرخصی یک ساله بفرستد در حالی که NFS: Rivals که سال 2013 منتشر شد بازی بسیار موفقی بود و توانست بسیاری از منتقدین و خریداران را راضی نگه دارد.
 
در سال 2002 که بازی NFS: Hot Pursuit 2 منتشر شد تا سال 2013، هر سال بدون وقفه یک یا چند NFS منتشر شده که نسخه‌های اصلی این بازی روی کنسول‌ها و PC بوده‌اند و معمولا هم برخی عناوین جانبی برای تلفن‌های موبایل و یا کنسول‌های دستی با قدرت سخت افزاری کمتر ساخته شده.
 
پس از چندین سال ناخوشایند برای سری Need For Speed، این بازی سرانجام منزلی یافت که تنها در آن توسعه یابد. یعنی اینکه Ghost Games از این پس مسئولیت تمام و کمال ساخت سری NFS را به عهده دارد و هیچ استودیوی دیگری قرار نیست در این مسیر دخالت کند.
 
جالب به نظر می‌رسد که این بار الکترونیک آرتز سازندگانش را تحت فشار قرار نمی‌دهد تا عنوانی نصفه و نیمه تحویل بازیکنان دهند. سال گذشته بتلفیلد 4 یک بازی بسیار ناقص بود که حتی تا چندی پیش، DICE، استودیو سازنده بازی هم اعتراف می‌کرد که این بازی هنوز هم پس از آپدیت‌های پیاپی ناقص است. احتمالا الکترونیک آرتز از تجربه‌های خود درس عبرت گرفته.

محسن وفانژاد

برگرفته از
Need For Speed
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه