E3 چیست؟ – اطلاعاتی در مورد یک جشنواره سالانه بزرگ

نویسنده:

۰۴:۰۱:۰۷

 در طی این مراسم غول‌های صنعت بازی‌های ویدویی آخرین بازی‌ها، خبر‌ها و تکنلوژی‌های خود را به نمایش می‌گذارند. بر خلاف مراسم وکنفرانس‌های دیگری چون gamescom، بازید برای عموم مردم مجاز نیست وتنها اختصاص به منتقدین و خبرنگاران رسانه‌ای و سازندگان دارد، هر چند سایت‌های مختلفی همانندGameTrailers،IGN، Gamespot  اکثر کنفرانس‌ها را به صورت زنده نمایش می‌دهند.
شروع برگزاری این مراسم به سال 1995 بر می‌گردد که در طی آن کنسول‌های Playstaion و Vitrual Boy معرفی شدند، در این سال سخنرانانی همچونThomas Kalinske، رئیس سگا؛ Olaf Olafsson، مدیرعامل اجرایی بخش سرگرمی سونی؛ وHoward Lincoln، رئیس کمپانی نینتندو حضور داشتند. E3 در اولین سال شروع خود با در اختیار داشتن فضایی در حدود 700,000 فوت مربع و 38,000 شرکت کننده به عنوان یکی از بزرگترین افتتاحیه‌های تاریخ در بخش تبلیعات و بازرگانی شناخته شد. سال دوم این جشنواره در سال 1996 به صورت آزمایشی در توکیو ژاپن برگزار شد، اما به دلیل پشتیبانی ضعیف سازندگان ژاپنی و وجود نمایشگاه‌های دیگر مربوط به بازی‌های ویدویی، E3 دوباره به زادگاه خود در آمریکا بازگشت.
 E3 فرصت ایده آلی برای کمپانی‌ها و سازندگان مختلف، از جهت رونمایی آخرین تکنولوژی‌های خود به حساب می‌آید، سال گذشته نیز دو کمپانی سونی و مایکروسافت، مشخصات فنی کامل و قیمت عرضه کنسول‌های خود را که کمی قبل رونمایی کرده بودند، برای اولین بار اعلام کردند.
زمان برگزاری E3 معمولاً اواسط خرداد یا اویل تیر است، مراسم امسال نیز در همین بازه زمانی در تالار و سالن Memorial Sports شهر لس آنجلس، از تاریخ 19 خرداد آغاز می‌شود. با توجه به ورود تازه سونی و مایکروسافت به نسل هشتم بازی‌های ویدویی، امسال باید انتظار عناوین انحصاری فراوانی را از این دو رقیب داشته باشیم. مایکروسافت کنفرانس امسال خود را در روز دوشنبه، 19 خرداد از ساعت 20:30 به وقت ایران آغاز می‌کند و پس از آن EA و Ubisoft به ترتیب از ساعت 23:30 و 2:30 بامداد روز بعد کار خود را آغاز می‌کنند و پرونده روز اول نمایشگاه در ساعت 8:30 با کنفرانس سونی خاتمه می‌یابد، نینتندو نیز دوباره تصمیم گرفته‌ است تا مراسم خود را به صورت دیجیتالی و یک روز بعد بر پا کند.

پدرام بهادری

برگرفته از
Electronic Entertainment Expo
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “E3 چیست؟ – اطلاعاتی در مورد یک جشنواره سالانه بزرگ”