آسمان پیماهای اکراینی بدون هیچ‌گونه تجهیزات ایمنی از بلندترین ساختمان کشور بالا رفتند

نویسنده:

۰۲:۴۷:۰۴

این صعودکنندگان بی‌باک با بالارفتن از بزرگترین و بلندترین ساختمان اکراین بدون همراه داشتن هیچ گونه تجهیزات امنیتی ثابت کردند که از قرار گرفتن بر روی یک لبه باریک و تجربه یک لحظه زندگی در این شرایط هیچ ترسی ندارند.
تصاویر این جسارت و مبارزه طلبی عجیب و غریب و شاید هم مضحک توسط یکی از همشهریان و همراهان آنها، شخصی به نام یاروسلاو سیگیدا گرفته شده است که قبلاً  هم کارهایی مشابه این؛ یعنی بالا رفتن از برخی ساختمان‌های بلند اکراین را در شرایطی خطرناک و  نه چندان ایمنی انجام داده است.
جرقه این شاهکار زمانی در ذهن آنها زده شد که وقتی از زنجیر یکی از جرثقیل‌های بلند و غول پیکر آویزان و مشغول چرخیدن و تاب خودن بودند آسمان خراش نیمه کاره را در نزدیکی آن محل مشاهده کردند و همان‌جا به فکر بالا رفتن از آن افتادند.
یاروسلاو 21 ساله  می‌گوید: همه چیز از آنجا شروع شد که من و دوستم با بالا رفتن و آویزان شدن از زنجیر یک جرثقیل بلند تصمیم گرفتیم از یک آسمان خراش که هنوز در دست ساخت بود بالا برویم.
ابتدا حتی فکر نزدیک شدن به ساختمان و پیدا کردن راهی برای وارد شدن به آن به نظر غیر ممکن می‌رسید، زیرا تمام راه‌های ورودی به ساختمان بسته بود، اما وقتی به هر ترتیبی که می‌شد خود را به بالا رساندیم آن زمان بود که دریافتیم دیگر قله متعلق به ماست.
امکان ندارد حسی که زمان رسیدن به نوک بلندترین ساختمان به انسان دست می‌دهد بار دیگر تکرار شود، شما در آن لحظه یک حس فوق‌العاده و تکرار نشدنی از خودستایی و خود تحسینی را تجربه می‌کنید.
زمانی که شنیدیم به تازگی ساختمانی در کییو شروع به ساخت شده همگی متفق‌القول تصمیم گرفتیم از این جرثقیل غول پیکر بالا برویم و درحالیکه از  زنجیر آن آویزانیم از خودمان عکس بگیریم. من واقعاً ترسی از بالا رفتن ندارم، حس آن بیشتر چیزی شبیه به هیجانی نفس‌گیر است تا ترس.

معمولاً ما مشکلی با بالا رفتن از ساختمان‌های بلند و رسیدن به نوک آن‌ها نداریم اما برخی اوقات ناخواسته مورد توجه و تعجب عابرین قرار می‌گیریم.

ماجده محمدی

برگرفته از
آسمان پیماهای اکراینی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه