PS4 برای چهارمین ماه پیاپی Xbox One را در فروش پشت سر می‌گذارد

نویسنده:

۱۰:۲۸:۰۵

NPD(کمپانی که در زمینه تهیه آمار از فروش محصولات مختلف فعالیت می‌کند) به تازگی اعلام کرده  که PS4 در ماه آپریل(فروردین-اردیبهشت)، پرفروشترین سخت‌افزار و پلتفورم در آمریکا بوده است. این چهارمین ماهی است که PS4 به این موفقیت نایل می شود.
با وجود اینکه سونی آمار دقیقی از فروش خود ارائه نداده است، می‌دانیم که مقدار آن از 115,000 واحد بیشتر است، چرا که این رقم توسط مایکروسافت برای فروش Xbox One، به تایید رسیده است.
مایکروسافت هنوز موفق به پیشی گرفتن از رقیب خود نشده است، اما به گفته خودشان با فروش 71,000 کنسول Xbox 360، 447,000 بازی Xbox One و 2.2 میلیون بازی برای 360، نسبت به گذشته پیشرفت داشته‌اند.
بخش اعظم بازار آمریکا همچنان در دست Xbox(برآیند فروش هر دو کنسول) با سهم 53% قرار دارد.
NPD به این نکته اشاره کرده است که فروش Xbox One نیز بسیار خوب بوده است، حتی فروش Wii U نیز به آن بدی که تصور می‌شود، نیست.
Liam Callahan، آنالیزگر NPD، این طور بیان می‌کند: "جمع فروش سخت افزاری PS4 و Xbox One، بیشتر از دو برابر جمع فروش Xbox 360 و PS3 در 6 ماه اول عرضه‌شان می‌باشد."
"جمع فروش نرم‌افزاری(بازی و…) دو کنسول PS4 و XOne نیز بالای 40% بیشتر از میزان فروش نرم‌افزاری PS3 و 360 در 6 ماه ابتدایی عرضه بوده است."
اما با انتخاب شدن inFAMOUS: Second Son به عنوان پرفروش‌ترین عنوان نسل جدید در ماه آپریل، موفقیت حقیقتاً از آن سونی است. انتخاب نشدنTitanfall به این علت است که این بازی یک عنوان multi-platform(عرضه شدن بر چند پلتفورم) به حساب می‌آید.
سونی اعلام کرده است که همچنان نرخ تقاضا و عرضه PS4 با یک دیگر همخوانی ندارد، به این معنا که میزان تولید PS4 پاسخگو نیاز مشتریان نیست و سونی به سختی در تلاش برای حل این مشکل است.
نینتندو پاسخی به آمار NPD نداده است.
در دیگر اخبار منتشر شده از سوی ،NPD آمده است که فروش کل صنعت بازی‌های ویدویی در آمریکا با رسیدن به رقم 580.3 میلیون دلار، 17% پیشرفت داشته و متاسفانه فروش نرم‌افزاری با کاهش به میزان 227.9 میلیون دلار، با افتی 10% رو به رو بوده است.


پدرام بهادری
برگرفته از
پی اس 4
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه