بنیاد ژنتیک تهران رسما افتتاح شد

نویسنده:

۰۳:۵۹:۰۳

صبح امروز در مراسم افتتاح نخستین کنگره بین‌المللی و سیزدهمین کنگره ژنتیک ایران که با حضور جمعی از اساتید پیشکسوت و پایه گذاران انجمن ژنتیک ایران در 47 سال پیش، دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، دکتر قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و جمع کثیری از اساتید و محققان و دانشجویان ژنتیک کشور در تالار ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد از لوح یادبود تاسیس بنیاد ژنتیک تهران رونمایی شد.

به گفته دکتر مختار جلالی جواران، رییس انجمن ژنتیک ایران، با توجه به حدود دو هزار بیماری با منشاء ژنتیکی که درد و رنج فراوانی به بیماران و خانواده های آن ها و هزینه های سنگینی را به جامعه تحمیل می کند، انجمن ژنتیک در راستای کمک به کاهش آلام بیماران با حمایت و همکاری بهزیستی استان تهران اقدام به راه اندازی بنیاد ژنتیک تهران کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد ژنتیک در بدو تاسیس در زمینه مشاوره و فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از بیماری های ژنتیک فعالیت خواهد داشت و درادامه با تامین تجهیزات آزمایشگاهی لازم در زمینه تشخیص پیش از تولد بیماری های ژنتیکی و نهایت درمان بیماران به مردم به خصوص اقشار محروم جامعه ارائه خدمت خواهد کرد.

به گفته رییس انجمن ژنتیک ایران، هدف بنیاد، توسعه فعالیت ها به سراسر کشور است و انجمن ژنتیک ایران حتی در دورترین شهرهای کشور نیز اعضایی دارد که می توانند برنامه های بنیاد ژنتیک را در اقصی نقاط ایران اجرایی کنند؛ با این حال با توجه به حمایت سازمان بهزیستی استان تهران و روند طولانی تر کسب مجوز فعالیت در سطح ملی در بدو تاسیس، بنیاد بر تهران متمرکز شده است.

دکتر فروزنده محجوبی، عضو هیات مدیره انجمن ژنتیک نیز که پیگیری امور مربوط به راه اندازی بنیاد ژنتیک را عهده دار بوده است، اظهار داشت: بنیاد ژنتیک در حوزه آموزش ژنتیک از سطح عموم جامعه تا پزشکان و متخصصان این حوزه، ارائه مشاوره های ژنتیک و خدمات آزمایشگاهی در زمینه بیماری های مادرزادی و ارائه درمان های مناسب به مبتلایان فعالیت خواهد داشت.

عضو هیات امنای بنیاد ژنتیک تهران گفت :از آنجا که بنیاد، موسسه ای خیریه و متکی به کمک های مردمی است از هر گونه کمک و حمایت مالی و معنوی هموطنان به بنیاد در راستای کمک به گروه های نیازمند محرومان جامعه استقبال می کنیم.

نخستین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره ژنتیک ایران، سوم تا پنجم خردادماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است.

برگرفته از
بنیاد ژنتیک تهران
لینک کوتاه
برچسب ها