قدیمی‌ترین عکس‌های تاریخ بشر

نویسنده:

۱۱:۱۷:۲۸

در گذشته عکاسی به راحتی لمس یک دکمه روی گوشی‌های هوشمند نبود. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به قدیمی‌ترین عکس‌های تاریخ بشر که در نبود فناوری‌های نوین ثبت شده‌اند.

180041-footofan_com

۱. اولین انسانی که عکسش ثبت شد

این عکس از خیابانی در پاریس و توسط لوئیس داگوئر در سال ۱۸۳۸ ثبت شده است. اگر از نزدیک به عکس نگاه کنید، مردی را در گوشه سمت چپ پایین عکس مشاهده خواهید کرد. به نظر می‌رسد که فردی در حال تمیز کردن کفش‌های وی است و حتی این فرد نیز قابل تشخیص است. ظاهراً این عکس اولین عکسی است که یک انسان در آن حضور دارد.

180042-footofan_com

۲. اولین پرتره شخصی یا اولین سلفی

امروزه شرکت‌‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند سعی دارند دوربین سلفی گوشی‌ها را تقویت کنند؛ اما آیا سلفی واقعاً یک نوآوری است؟ ظاهراً خیر. در سال ۱۸۳۹ یک سلفی توسط رابرت کورنلیئوس ثبت شده است. این سلفی با عنوان قدیمی‌ترین پرتره‌ از انسان شناخته شده است. همچنین این پرتره اولین عکسی است که با استفاده از نور فلش ثبت شده است.

180043-footofan_com

۳. اولین عکس از یک زن

این عکس پرتره‌ای از هانا استیلی است که در سال ۱۷۴۶ متولد شده است. چیزی که جالب است این است که کشور آمریکا زمانی به وجود آمد که وی ۳۰ سال داشت. با اینکه نسخه اصلی عکس گم شده، این کپی در سال ۱۹۳۶ در کتابی به نام «خانواده، تاریخچه و شجره‌نامه گوربی» به چاپ رسیده است. این عکس در سال ۱۸۴۰ ثبت شده است.

180044-footofan_com

۴. قدیمی‌ترین عکس از رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا

اولین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که عکسش ثبت شد، جان کوئینسی آدامز بود. پرتره‌ وی در سال ۱۸۴۳ ثبت شد. کوئینسی آدامز ششمین رئیس جمهور آمریکا بود و از سال ۱۸۲۵ تا ۱۸۲۹ این سمت را بر عهده داشت. این عکس از او در سن ۷۶ سالگی توسط فیلیپ هاس ثبت شده است.

180045-footofan_com

۵. اولین عکس خبری

این عکس از ماجرای دستگیری فردی در سال ۱۸۴۷ در فرانسه گرفته شده است.

180046-footofan_com

۶. اولین عکس خورشید

پیشرفت واقعی در فناوری عکاسی در دوم آوریل ۱۸۴۵ به وقوع پیوست؛ در روزی که لوئیس فیزیو و لئون فوکالت، دو فیزیکدان فرانسوی، موفق شدند عکس خورشید را ثبت کنند.

180047-footofan_com

۷. اولین عکس از قطع عضو

این عکس که در ۱۸ آوریل ۱۸۴۷ ثبت شده، نشان می‌دهد که پدرو واندر لیندن، یک جراح بلژیکی، در خلال جنگ مکزیک و آمریکا در حال قطع پای یک گروهبان است.

180048-footofan_com

۸. اولین عکس از قلعه‌ آلامو

این عکس که در سال ۱۸۴۹ ثبت شده، به عنوان قدیمی‌ترین عکس قلعه‌ آلامو پیش از بازسازی توسط ارتش آمریکا شناخته شده و یک عکس مهم تاریخی محسوب می‌شود.

180049-footofan_com

۹. قدیمی‌ترین عکس هوایی دنیا

این عکس از شهر بوستون در سال ۱۸۶۰ از ارتفاع ۲۰۰۰ فوتی توسط جیمز والاس بلک ثبت شده است.

180050-footofan_com

۱۰. قدیمی‌ترین عکس از یک تیم فوتبال انگلیسی

این عکس از قدیمی‌ترین عکس‌های یک تیم فوتبال انگلیسی است که ۱۳۲ سال پس از ثبتش، کشف گردید. این عکس فوتبالیست‌های انگلیسی را قبل از پنجمین مسابقه‌ بین‌المللی‌ تیم در ۴ مارس ۱۸۷۶ نشان می‌دهد.

180051-footofan_com

۱۱. قدیمی‌ترین عکس از یک کشتی ساخت شرکت USS

این عکس قدیمی‌ترین عکس شناخته شده از یک کشتی ساخت شرکت USS در کشور آمریکا حین حرکت روی آب است. این عکس در سال ۱۸۸۱ ثبت شده و نسخه اصلی آن در موزه‌ شرکت USS که سازنده‌ زیبا‌ترین کشتی‌های جهان است، وجود دارد.

180052-footofan_com

۱۲. اولین عکس از یک گردباد

ظاهراً این عکس که در ۲۶‌ آوریل ۱۸۸۴ ثبت شده، قدیمی‌ترین عکس ثبت شده از یک گردباد است.

180053-footofan_com

۱۳. زمانی که ژاپنی‌ها به ابولهول رفتند

این عکس یک کپی از عکس ایکدا ناگائوکی از یک گروه نمایندگان ژاپنی است که در سفر خود به اروپا از مصر نیز دیدن کردند. این عکس در سال ۱۸۶۴ گرفته شده است.

180054-footofan_com

۱۴. اولین عکس روی یک پاسپورت

ایالات متحده آمریکا اولین کشوری است که در سال ۱۹۱۴ از عکس روی پاسپورت استفاده کرد و بعد از آن انگلستان و کشور‌های دیگر از آن پیروی کردند. این عکس در مارس ۱۹۱۵ ثبت شده است.

برگرفته از
لینک کوتاه