۱۶ میوه عجیب‌وغریب که باید حداقل یک بار امتحان کنید!

نویسنده:

۱۱:۳۵:۲۳

گاهی با نگاه به تنوع میوه‌هایی که در میوه‌فروشی‌ها می‌بینید، فکر می‌کنید انتخاب‌های زیادی دارید؛ اما در واقع میوه‌های عجیب و غریب زیادی وجود دارد که تاکنون حتی نامشان را نیز نشنیده‌اید.

180070-footofan_com

۱. آکی (akee)

آکی یا سیب آکی میوه‌ای متعلق به غرب آفریقا است. از آنجا که داخل این میوه شبیه مغز است، به آن لقب مغز گیاهی هم داده شده است. خوردن میوه‌ نرسیده آکی ممکن است منجر به کما یا حتی مرگ شود.

180071-footofan_com

۲. رامبوتان (rambutan)

زادگاه این میوه مالزی است و نام خود را از کلمه «رامبوت» به معنی پشمالو گرفته است. پوست مودار این میوه کنده شده و گوشت داخل آن خورده می‌شود که مزه‌ای شبیه انگور دارد و ترش و شیرین است.

180072-footofan_com

۳. فایسالیس (physalis)

ساختار و مزه اسیدی این میوه شما را به یاد گوجه‌فرنگی می‌اندازد. فایسالیس مزه‌ای ملایم و طراوت‌بخش دارد و می‌تواند جایگزین گوجه‌فرنگی شود. فایسالیس میوه بومی قاره آمریکا است، اما در آفریقای جنوبی هم یافت می‌شود.

180073-footofan_com

۴.جابوتیکابا (jabuticaba)

جابوتیکابا یا انگور برزیلی میوه‌ای غیر عادی است که روی تنه و شاخه‌های درختش رشد می‌کند. این درخت در فصل میوه‌دهی، به شکل درختی پوشیده از زگیل‌های بنفش در می‌آید. این میوه یک توت‌ پوست سخت است و بیشتر به صورت خام خورده می‌شود.

180074-footofan_com

۵.هورند ملون (Horned Melon)

این میوه به خاطر برآمدگی‌های شاخ مانند روی سطح پوستش، هورند ملون یا خربزه شاخدار نامیده می‌شود.

رسیده این میوه، پوستی زرد مایل به نارنجی دارد و گوشت آن مانند ژله‌ای سبز رنگ است. هورند ملون ترش‌مزه است و بافتی شبیه خیار دارد. این میوه چه خام و چه رسیده خوردنی است؛ اما اگر بیش از حد برسد، می‌شکافد و تخم‌هایش را پخش می‌کند.

180075-footofan_com

۶.دورین (Durian)

دورین یا خارگیل از مالی-اندونزی آمده که «دوری» در آنجا به معنای «خار» است. این میوه درشت بویی شبیه بوی جوراب ورزشکاران دارد. پوسته خاردار آن گوشت نرم و زرد رنگی را احاطه کرده که خوراکی است و مزه‌ بادام درختی می‌دهد.

180076-footofan_com

۷.میرکل فروت (Miracle Fruit)

میرکل فروت در آفریقای غربی یافت می‌شود. این میوه ترش مزه است، اما اگر آب آن را بگیریم، مزه آن شیرین می‌شود و نامش را از این خاصیتش گرفته است.

مصرف بیش از اندازه این میوه بدن را اسیدی می‌کند. میرکل فروت مزه‌ای تند و خوشایند دارد. همچنین گوشت آن دارای دانه‌های تلخ است.

180077-footofan_com

۸.منگوستین (mangosteen)

منگوستین یا ترگیل از پوسته سختی تشکیل شده است. برای اینکه بتوانید از گوشت این میوه لذت ببرید؛ باید ابتدا پوسته سخت آن را بشکنید. محتویات درونی آن خوردنی است که مزه‌ای تند و شیرین دارد و آبدار است.

180078-footofan_com

۹. لانگست (longsat)

لانگست یا زرگیل میوه‌ای کوچک و سیب‌زمینی مانند است که در اشکال بیضی و دایره‌ای یافت می‌شود. این میوه به صورت خوشه‌ای به عمل می‌آید. گوشت لانگست، شفاف و خوردنی است. همچنین مزه کال این میوه ترش است که به هنگام رسیدن شیرین می‌شود.

180079-footofan_com

۱۰. چری‌مویا (cherimoya)

چری‌مویا معروف به سیب کاستارد، ترکیبی از مزه‌های موز، آناناس، هلو، پاپایا و توت فرنگی دارد.

180080-footofan_com

۱۱. آگواهی (Aguaje)

پوسته این میوه سخت به شکل مدرج و قرمز رنگ است و برای رسیدن به گوشت زرد آن باید پوسته آن را بکنید. گوشت آن در مرکز دارای هسته بزرگی است. آبمیوه، شراب، بستنی و مربا از فراورده‌های این میوه هستند. این میوه سرشار از ویتامین سی و آ است.

180081-footofan_com

۱۲. جک فروت (jack fruit)

 این میوه بزرگ‌ترین میوه درختی است و گاهی وزن آن به ۸۰ پوند هم می‌رسد. جک‌فروت گوشت ضخیم، فیبردار و روغنی دارد که مزه‌ای بین آناناس، سیب، انبه و موز دارد.

180082-footofan_com

۱۳. مونسترا دلیسیوسا (Monstera Deliciosa)

مونسترا دلیسیوسا یا میوه درخت برگ‌انجیری دارای پوسته‌ای فلس مانند و گوشتی شبیه آناناس است. این میوه یک سال برای رسیدن زمان نیاز دارد. میوه نرسیده آن سمی است و نباید خورده شود. این میوه مزه‌ای بین موز، آناناس و انبه دارد.

180083-footofan_com

۱۴. کیوپوکو (Cupuaçu)

کیوپوکو از خانواده کاکائو است. این میوه حاوی میزان زیادی مواد مغذی است و مزه‌ای بین آناناس و کاکائو دارد. آب کیوپوکو مزه گلابی با کمی موز می‌دهد.

180084-footofan_com

۱۵. پپینو (pepino)

این میوه به خیار شیرین هم معروف است. مزه پپینو ترکیبی از طالبی و خیار است. پپینو میوه‌ای بین خربزه و گلابی است.

180085-footofan_com

۱۶. میوه درخت هالا (hala)

میوه درخت هالا یا برگ خنجری ظاهر بسیار عجیبی دارد. پوسته خارجی آن رشته رشته است و داخل آن، ۳۸ الی ۲۰۰ بند دارد. هر بند به طور متوسط حاوی دو دانه است. این میوه به صورت خام و پخته خورده می‌شود. فیبر داخل این میوه می‌تواند حکم مسواک طبیعی را داشته باشد.

برگرفته از
لینک کوتاه

دیدگاه

4 دیدگاه برای “۱۶ میوه عجیب‌وغریب که باید حداقل یک بار امتحان کنید!”