٣ کتاب نامزد دریافت جایزه دزموند الیوت مشخص شدند

نویسنده:

۱۱:۴۶:۳۹

 

برنده‌ی این جایزه در روز سوم جولای اعلام خواهد شد و جایزه 10000 پوندی خود را دریافت خواهد کرد. از برندگان قبلی این جایزه می‌توان به انجالی جوزف و نیکیتا لالوانی اشاره کرد.
این جایزه به نام دزموند الیوت، ناشر و حامی ادبی معروف نامگذاری شده است که انتشارات شخصی خود را پایه گذاری کرد و کتاب‌های نویسندگانی چون جیلی کوپر و آنتونی هوروویتز را به چاپ رساند.
کریس کلیو رمان نویس، دبیر هیت داوران این جایزه می‌گوید: "ما 6 کتاب را در نظر داشتیم که لایق این جایزه بودند و انتخاب فقط 3 کتاب از بین آن‌ها برایمان سخت و دردناک بود، اما از نتیجه نهایی راضی هستیم."
کتاب اول اثر مک‌براید، یکی از نامزدهای این جایزه که داوران آن را "شجاعانه، تکان دهنده و تاریک و رمزآلود" توصیف کرده‌اند، 10 سال طول کشید تا به چاپ برسد و از طرف تمامی انتشارات معتبر برای چاپ رد شده‌بود. این کتاب روایت یک زن جوان و ارتباط او با برادرش است که در جوانی از تومور مغزی رنج می‌برده است.
کتاب دوم نوشته آلیسون که تم جنگ جهانی دوم را دارد، داستان موتوسوار بی نامی را روایت می کند که در صحرای لیبی به حال مرگ رها شده و توسط فراریان ارتش بریتانیا پیدا می‌شود. آن‌طورکه کلیو می‌گوید، این کتاب حکایت اصیلی در مورد پیدا کردن هویت است.
سومین کتاب اثر دی دابلیو ویلسن، داستان مردی را روایت می‌کند که در رشته کوه‌های راکی کانادا به دنبال دختر خود می‌گردد.
برنده ی سال پیش این جایزه راس باربر با کتاب کاغذهای مارلو بود.

پریا پورمند

برگرفته از
جایزه دزموند الیوت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه