۱۸ حقیقت جالب و باورنکردنی در مورد سگ‌ها

نویسنده:

۱۲:۴۲:۵۵

در ادامه با ما همراه باشید تا حقایقی جالب در مورد سگ‌ها، این موجودات مهربان و دوست‌داشتنی، با شما در میان بگذاریم.

180218-footofan_com

 1. آن قسمتی از مغز که به صدا‌ها واکنش نشان می‌دهد، در انسان‌ها و سگ‌ها یکسان است. به همین دلیل سگ‌ها می‌توانند صدای خنده و شادی انسان‌ها را درک کنند.
 2. یک آهنگ از گروه معروف بیتلز به نام «یک روز در زندگی» دارای یک فرکانس بالای ۱۵ کیلوهرتزی است که تنها سگ‌ها می‌توانند آن را بشنوند. این فرکانس شبیه سوت مخصوص سگ‌ها عمل می‌کند.
 3. سگ‌ها هنگام بازی با سگ‌های دیگر عطسه می‌کنند تا نشان دهند تهاجمی و وحشی نیستند.
 4. در ایرلند باستان تا حدی به سگ‌ها احترام می‌گذاشتند که اگر یک جنگجو یا پادشاه وفاداری یک سگ را به دست می‌آورد، پیشوند «CU» به معنای سگ شکاری به نامشان اضافه می‌شد. این لقب به دیگران نشان می‌داد که آن‌ها شایسته احترام و وفاداری یک سگ هستند.
 5. سگ‌ها از در آغوش گرفته شدن مانند انسان‌ها لذت نمی‌برند و قرار گرفتن دست یا پا بر روی بدنشان را به عنوان نشانه‌ای از تسلط انسان‌ها بر خود می‌بینند.
 6. سگ‌ها می‌توانند از هر سوراخ بینی خود به طور مستقل استشمام کنند. این قابلیت به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند منبع یک رایحه را به خوبی مشخص کنند.
 7. پدیده‌ای به نام «فریتو فیت» در سگ‌ها وجود دارد که باعث می‌شود پنجه آن‌ها بوی ذرت بوداده بدهد. این بو به دلیل مخلوطی از باکتری‌ها و قارچ‌هایی است که از روی زمین به عرق پنجه پای سگ می‌چسبند.
 8. سگ‌ها تنها گونه شناخته شده‌ روی زمین هستند که می‌توانند نشانه‌های بصری را با نگاه به چشم انسان درک کنند.
 9. حتی تنبل‌ترین سگ‌های خانگی که اغلب در حال استراحت و خواب هستند، از یک انسان ورزشکار استقامت بیشتری دارند.
 10. برخلاف باور انسان‌ها، سگ‌ها می‌توانند رنگ‌ها را تشخیص دهند. چشم آن‌ها دارای دو سلول مخروطی شکل است و می‌توانند طیف رنگ‌های بین آبی تا زرد را ببینند. چشم انسان دارای سه سلول مخروطی شکل است.
 11. یک سگ روسی که صاحبان او در یک تصادف کشته شدند، با وجود تلاش زیاد مردم از رفتن به جای دیگر امتناع کرد و در محل وقوع تصادف آن‌قدر منتظر ماند تا بعد از ۷ سال جان داد. مردم شهر به طور غیررسمی یک بنای تاریخی از او به اسم «وفاداری» ساخته‌اند.
 12. به لطف پیشرفت فنّاوری و ظهور تلویزیون‌های کیفیت بالا، سگ‌ها می‌توانند تلویزیون تماشا کنند. تلویزیون‌های سی‌آر‌تی قدیمی به دلیل کیفیت پایین برای سگ‌ها بیش‌ازحد تار بود، اما حالا با اختراع صفحه‌نمایش‌های مدرن و تخت، آن‌ها می‌توانند به طور واضح تلویزیون تماشا کنند.
 13. در سال ۲۰۰۸، پنج دزد دریایی مسلح به قایق بادبانی صاحبان یک سگ ۲ ساله حمله کردند. زمانی که دزدان دریایی وارد قایق می‌شوند و اقدام به بستن صاحبان سگ می‌کنند، این سگ به آن‌ها حمله کرده و آن‌ها را گاز می‌گیرد تا زمانی که با چاقو و تفنگ به او آسیب می‌رسانند. سگ و صاحبانش از این حادثه جان سالم به دربردند.
 14. سگ‌ها نیز می‌توانند از اختلال استرسی پس از ضایعه روانی رنج ببرند. ظاهراً حداقل ۵ درصد سگ‌های نظامی تحت تأثیر این اختلال قرار می‌گیرند.
 15. گروهی از سگ‌های ولگرد در مسکو یاد گرفته‌اند که چگونه از مترو برای سفر بین مکان‌های مختلف استفاده کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند وارد واگن‌های خالی یا حداقل خلوت شوند و حتی می‌دانند که برای رسیدن به مقصد موردنظرشان چه موقع از مترو خارج شوند.
 16. سگ‌ها برای نوشیدن آب زبان خود را به شکل یک فنجان درمی‌آورند.
 17. یک دختر ۳ ساله روسی به مدت ۱۱ روز با سگش در جنگل تایگا در سیبری گم شده بود و با آشامیدن آب از یک نهر و خوردن انواع توت‌ها خود را سیر می‌کرد. پس از ۹ روز، سگ به دنبال کمک می‌رود و برای نجات او برمی‌گردد.
 18. سگ‌ها دارای «لحظات ابراز پیروزی از اکتشاف» هستند و از تجربه حل مشکلات برای به دست آوردن پاداش لذت می‌برند.

برگرفته از
لینک کوتاه

دیدگاه