معرفی بازی ایرانی تا به تا | معجزه اوریگامی

نویسنده:

۱۲:۵۱:۱۹

اوریگامی یا هنر تبدیل یک برگ کاغذ به اشکال گوناگون با استفاده از روش‌های مختلف تا زدن، یک سرگرمی قدیمی چینی‌ است که در سرتاسر دنیا هواداران خاص خود را دارد.

180236-footofan_com

شاید خود ما هم یکی از آن دسته افرادی باشیم که خیلی ساده حوصله ور رفتن با کاغذ و رسیدن به یک شکل نهایی را نداشته باشیم! اینجاست که باز هم تلفن‌های هوشمند، همین اسباب معروف رواج تنبلی! باز هم دست به کار شده و ‌نمی‌گذارند تا شما ازین دسته سرگرمی‌ها فاصله بگیرید. اینبار استودیو آمولای با ایده گرفتن از بازی Paperama دست به ساخت اپلیکیشنی زده است که در محیطی مفرح ذهن شما را به چالش می‌کشد تا از یک کاغذ مربعی شکل اشکال زیبایی را خلق کنید.

180237-footofan_com

آیا ممکن است یک اپلیکیشن موبایل دقتی برابر با تا زدن یک قطعه کاغذ بصورت دستی داشته باشد؟ بله! اولین باری که وارد بازی شده و به سراغ اولین مرحله بروید، مشاهده می‌کنید که با یک شبیه‌ساز کامل روبه‌رو هستید و از این حیث هیچ فقدانی را احساس نخواهید کرد. شما به راحتی و با لمس کردن گوشه کاغذ میتوانید به نرمی و با دقت بسیار بالا آن را به هرشکلی که میخواهد تا بزنید و به طرح مشخص شده‌ای که درواقع رسیدن به آن با تعداد مشخصی تا زدن هدف هر مرحله می‌باشد دست پیدا کنید. بازی دارای شش دنیای مختلف است که هرکدام 15 مرحله مختلف دارند، این بدین معنیست که با شروع کردن تا‌به‌تا مدت زیادی سرگرم حل کردن معماهای کاغذی این بازی خواهید بود. البته تصور نکنید با یک بازی آسان و کودکانه طرف هستید، برخی از اشکال مد نظر بازی با توجه به محدودیت تعداد تا زدن‌ها بسیار سخت بدست می‌آیند و بطور معمول برای کسانی که تاکنون تجربه اوریگامی را نداشته‌اند چالش برانگیز باشد، اما بازی برای این دسته از افراد نیز یک راه حل درنظر گرفته است. شما میتوانید با هزینه کردن سکه‌ها، یک راهنمایی که شامل نشان دادن یک تا می‌شود را  دریافت کنید ولی یکی از مشکلات تا‌به‌تا در همینجا به چشم می‌آید. با اینکه سکه واحد پولی رایج در بازی محسوب می‌شود اما هیچ راهی بجز خرید برای بدست آوردن آن درنظر گرفته نشه است. درواقع تنها راه حل دریافت آن بصورت رایگان دیدن یک ویدیو تبلیغاتی در مدت زمان‌های معین است که باز هم با انجام این‌ کار شما تنها یک راهنمایی دریافت می‌کنید که ممکن است در پیش‌برد بازی چندان تاثیرگذار نباشد. اما فروشگاه بازی همچنان با ارائه تخفیف‌های مختلف به شما این اجازه را می‌دهد تا پرداخت مبلغی کم حجم زیادی سکه را خریداری کنید که با توجه به رایگان بودن بازی استفاده از این قابلیت برای حمایت از سازندگان آن طبیعتا کار درستی محسوب می‌شود.

180238-footofan_com

یکی دیگر از خصوصیات مثبت تابه‌تا طراحی محیط زیبای آن است. یک محیط رنگارنگ و متنوع که با موسیقی سنتی چینی پس زمینه آن یک فضای آرامش‌بخش برای شما پدید می‌آورد تا در آن قدرت خلاقیت خود را محک بزنید. درکل می‌توان تابه‌تا را یکی از آثار فوق‌العاده ایرانی دانست که هم‌اکنون از فروشگاه بازار قابل دریافت است. اگر از عناوین پازل یا سند‌باکس معمولی خسته شده‌اید و می‌خواهید در سبک متفاوتی سرگرم شوید، تابه‌تا یک انتخاب بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

BAZAAR

برگرفته از
لینک کوتاه