IDC: فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2018 بدون تغییر خواهد ماند

نویسنده:

۰۶:۱۴:۳۷


در گذشته شاهد پیشگویی‌های طولانی مدتی درباره از دست رفتن بازار برخی برندها بودیم و از آنها به عنوان معیاری برای اینکه چه چیزی اتفاق خواهد افتاد استفاده می‌کردیم. برخلاف پیشگویی‌های سال 2011 اینبار IDC پیشگویی‌هایش را محدودتر کرده و انتظار دارد تا در سال 2018 نیز روال بازار تلفن‌های همراه مشابه سال 2014 باشد.
 

 

این بدان معناست که اندروید رهبری آشکار را خواهد داشت و فقط مقدار کمی تنزل در میانگین قیمت فروش آن مشاهده می‌شود – از میزان مورد انتظار 254 دلار برای امسال به مقدار 2014 دلار در سال 2018– همچنین شاهد رقابت شدیدی در بازار 200 دلاری‌ها خواهیم بود اما تنها باید تصور کرد که 200 دلاری‌های سال 2018 چه مشخصاتی خواهند داشت.
کاهش متوسط قیمت فروش با توجه به اهمیت بازارهای در حال ظهور افزایش خواهد یافت و این دلیلست که IDC انتظار کاهش 1 درصدی  iOS را دارد. اپل در حال توسعه بازارهای خود با کمک‌های مالی سنگین است اما بازارهای در حال ظهور از این امر کمتر بهره خواهند برد.
ای دی سی انتظار دارد تا ویندوزفون درصدهای از دست رفته دو پلت فرم اندروید و iOS را به خود اختصاص دهد.
اینبار خبری از پیش بینی 21 درصدی سهم بازار برای ویندوز فون نیست و آی دی سی پیش بینی کرده است که سهم بازار ویندوز فون چیزی در حدود کمتر از 2 برابر سهم بازار فعلی آن خواهد بود .
در کمال تعجب باید گفت که بلکبری هنوز هم در میدان خواهد بود که علت آن را باید در امکانات امنیتی آن جست و پیشبینی می شود که 0.3 درصد از بازار سال 2018 را شامل شود.
 جالب است بدانید که سایر سیستم های عامل نیز 2.1 درصد از بازار سال 2018 را در اختیار خواهند داشت که شامل سیستم های عامل تایزن , Firefox OS و سایر OS‌های باقی مانده می‌شود.

 

انتظار می‌رود که بازار کلی فروش اسمات فون‌ها از 1.2 میلیارد واحد از سال جاری به 1.8 میلیارد در سال 2018 افزایش یابد. در عوض بازارهای در حال ظهور محرک این افزایش خواهند بود پس میانگین فروش کلی از 335 دلار سال گذشته به 314 دلار تا پایان امسال و 267 دلار در سال 2018 خواهد رسید. همچین چین به تنهایی یک سوم بازار را در اختیار خواهد داشت.

 

 
امیرحسین دهقان

برگرفته از
گزارش IDC
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه