عضو جدید خانواده بزرگ Door-in-Door

نویسنده:

۱۰:۲۱:۵۰

 شرکت الجی ايران با همكاري شركت گلديران به تازگی از عضو جدید این خانواده، یخچال ساید بای ساید Door-in-Door رونمایی کرد.

180346-footofan_com

تاریخچه

اولین یخچال الجی در سال 1965 و با نام گلد استار تولید شد. بعد از گذشت بیش از یک دهه و در دهه هفتاد، یخچالهای الجی به فناوریهای جدیدی مجهز شدند. فناوریهایی مانند قابلیت ضد برفک و آبسرد‌کن که از پیشرفتهترین تکنولوژیهای آن زمان محسوب میشدند. از همان زمان الجی پیشروی خود را در این صنعت حفظ کرد و در دهه 80 توانست اولین شرکت دنیا باشد که فناوریهای بسیاری به دنیا عرضه می کند. مانند اولین یخچال با قابلیت تازه نگهداشتن مواد در دمای 1 -درجه. در دهه 90 الجی به نوآوریهای خود در این عرصه ادامه داد و خود را به عنوان یک شرکت بزرگ در سطح جهان و پرچمدار این صنعت معرفی کرد. در اواخر همین دهه بود که ال جی موفق شد اولین یخچال مجهز به کمپرسور اینورتر را به بازار کره جنوبی عرضه کند. در دهه 2000 نوآوریهای الجی شتاب بسیار زیادی گرفت. در اواخر این دهه یخچالهای ساید بای ساید الجی با طراحیهای جدیدی مثل اولین مدل محدب دنیا در همه دنیا عرضه شدند. تا آخر دهه اول 2000 الجی با دریافت جوایز بسیار و پیشگامی در عرصه‌های مختلف فناوریهای یخچال، جایگاه برتر خود را در این صنعت باز هم ارتقا داد. در سال 2010 الجی برای اولین بار مفهوم جدید درب دو الیه، یا همان Door- in- Door را به دنیا معرفی کرد. یخچالی که با کسب جوایز مختلف به عنوان یک پیشرفت و ابتکار تازه در این صنعت شناخته شد. این مدل در سالهای اخیر مجهز به تصفیه آب ، فناوری انجماد سریع Freeze Express و سیستم عیب یابی هوشمند SmartDiagnosis نیز شد. تا اینکه امروزه با این یخچال جدید که حاصل تجربه نیم قرن پیشروی در صنعت یخچال است، دوباره پا به عرصه رقابت گذاشته و همه سرها را به طرف خود برگردانده است.

طراحی جدید، قیمت مناسب و مرصف انرژی بسیار کم از قابلیتهای این یخچال فوق‌العاده است

دسترسی آسان به فضای بزرگتر

نوآوری جدید الجی ویژگی درب جدید دو الیه (Door- in- Door )است که امکان دسترسی راحتتر به فضای بیشتری از یخچال را برای شما فراهم میسازد. شما میتوانید به راحتی به مواد غذایی و نوشیدنیهایی که بیشتر مصرف میکنید، دسترسی داشته باشید. درب بزرگی که بر روی درب اصلی یخچال تعبیه شده و با فشار اندکی باز میشود، باعث میشود تا دیگر نیازی به باز کردن مکرر درب اصلی یخچال نبوده و شما بتوانید به آسانی به مواد غذایی مورد عالقه خود دسترسی پیدا کنید.

جلوگیری از اتالف هوای سرد

با قرار دادن اقالم و خوراکیهای پرمصرف در درب Door- in- Door و کاهش تعداد دفعات باز و بسته کردن درب یخچال از اتالف هوای سرد جلوگیری میشود. بدین وسیله، کاهش اتالف هوای سرد تا میزان 3.47 درصد منجر به صرفهجویی در مصرف انرژی میگردد.

1 ) طراحی جدید درب Door- in- Door با دکمه جدید الجي با فنآوری جدید، موفق شده است ضخامت قاب درب يخچال را كاهش و از این طریق فضای محفظه را تا 9 درصد افزايش دهد. حاال مشتريان ميتوانند فضاي بيشتري از داخل يخچال را از طريق محفظه روي درب ببينند. محفظهاي كه به راحتي و با فشار دادن دكمه ی زير درب

خچال باز ميشود. در این یخچال دکمه درب در قسمت پایینی قرار داده شده است که عالوه بر زیبایی بیشتر منجر به سهولت بیشتر در باز کردن درب یخچال می گردد.

2 )ظاهر شکیل و دستگیره های پاکتی يخچال سايد باي سايد جدید الجي در دو رنگ عرضه می شود. رنگ اول، بدنه نقرهاي خيره كننده با دستگیره های پاکتی کروم و ترکیبی هوشمندانه از آبریز مشکی رنگ است و رنگ دوم، سفید براقی است كه هردو نسبت به خط و خش مقاوم هستند و اثر انگشت روي آنها باقي نميماند.

3 )آبریزی با طراحی خاص این یخچال دارای آبریزی با طراحی جدید همراه با لبه های خمیده برای سهولت استفاده مصرف کنندگان است.

بیشترین صرفه جویی در مصرف انرژی

يخچالهاي الجي از كمپرسور خاص اینورتر خطي(Compressor Linear Inverter)قدرت ميگيرند كه از پيستون خطي رفت و برگشتی به جاي پيستون دورانی استفاده مي‌كند. اين امر اصطكاك داخلي كمتري توليد كرده و به موجب آن سر و صداي كمتر، اطمينان و دوام بيشتر و البته مصرف انرژي پايين تری را به ارمغان ميآورد. این کمپرسور با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود، بسیار با دوام است. به طوری که شرکت ال جی وگلدیران عملکرد آن را 10 سال گارانتی می کنند. همچنین در يك تحقيق در انجمن علوم و تحقيقات آلمان (Informationstechnik & Elektronik, Elektrotechnik der Verband (VDEمشخص شد كه کمپرسور خطي الجي به راحتي تا بیش از 20 سال عمر مي‌كند.

حفظ رطوبت بیشتر

این مدل یخچال به دلیل داشتن کشوی نگهدارنده MoistBalanceCrisperTM رطوبت با قابلیت میتواند منجر به حفظ رطوبت تا 20 درصد بیشتر از مدلهای معمولی شود. این قابلیت کمک قابل توجهی به حفظ طراوت و تازگی میوهها و سبزیجات درون این کشو می کند.

سخن آخر

n-Seong Jo مدير عامل شركت محصوالت لوازم خانگي و تهويه الجي در مورد اين محصول ميگويد: ما تالش بسياري انجام داديم تا مطمئن شويم آخرين يخچال سايد باي سايد ما به مشتريان فضاي كافي ميدهد تا مواد غذايي خود را تازه نگه دارند. اين نوآوري ها و توجه به جزئيات است كه باعث شده الجي جايگاه برجسته خود را در صنعت لوازم خانگي حفظ كند.

برگرفته از
لینک کوتاه
برچسب ها