زیمنس برای ارتقاء شبکه راه‌آهن ایران قرارداد امضا کرد

نویسنده:

۱۲:۱۷:۳۴

  • زیمنس 50 لوکوموتیو برقی دیزلی را تأمین خواهد کرد.
  • تمامی لوکوموتیوها در ایران ساخته خواهند شد.

180364-footofan_com

شرکت زیمنس در ادامه مدرن‌سازی شبکه راه‌آهن ایران، با شرکت مپنا قراردادی امضا کرد. این قرارداد شامل تأمین قطعات 50 لکوموتیو الکترودیزل برای شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (RAI) است که به این ترتیب، با ورود این لوکوموتیوهای مدرن، آخرین استانداردهای زیست‌محیطی در ایران پیاده خواهد شد. براساس این توافق‌نامه، ماشین‌آلات در کارخانه لوکوموتیوسازی کرج، چهارمین شهر بزرگ ایران، ساخته می‌شوند که تأکیدی بر تلاش‌های مستمر دو شریک تجاری، برای بومی‌سازی است. این قرارداد همزمان با سفر رسمی زیگمار گابریل معاون صدراعظم آلمان و وزیر اقتصاد این کشور به ایران، به امضا رسید. در این سفر، دکتر زیگفرید روس‌وورم عضو ارشد هیات‌مدیره زیمنس، وزیر اقتصاد آلمان را همراهی می‌کرد.

روس‌وورم در این باره اظهار داشت: «زیمنس مفتخر است که از اهداف ایران برای نوسازی زیرساخت‌های راه‌آهن خود، به کمک سیستم‌های راه‌آهن مدرن پشتیبانی ‌می‌کند. ما از همکاری با شرکای خود در گروه مپنا و RAI خرسندیم و به‌دنبال ایفای نقش مؤثر در توسعه اقتصادی پایدار کشور در بخش حمل‌ونقل ریلی به عنوان یکی از مؤلفه‌های کلیدی  هستیم.»

از سال 1968، زیمنس همواره در توسعه پروژه‌های زیربنایی کشور با ارائه فناوری‌های نوین و ترویج بومی‌سازی مشارکت داشته است. این شرکت با بهره‌گیری از توانمندی خود در عرصه فناوری، متعهد به حمایت از توسعه اقتصادی ایران در زمینه‌های برقی‌سازی خطوط ریلی، اتوماسیون و هوشمندسازی است. بر اساس موافقت‌نامه قبلی زیمنس و مپنا، بیش از 20 توربین گازی و همچنین ژنراتور مرتبط با آن‌ها طی چهار تا پنج سال آینده، تحویل داده خواهند شد.

دکتر محسن نایب‌زاده، مدیرعامل شرکت زیمنس در ایران، در این باره گفت: «بیش از 150 سال است که زیمنس، در ایران فعالیتی بومی دارد. با برنامه‌ریزی کشور برای گسترش شبکه راه‌آهن به 25000 کیلومتر تا سال 2025، جمعیت نزدیک به 80 میلیونی ایران، به شکل فزاینده‌ای از این برنامه بهره‌مند خواهد شد. این فرصت بی‌نظیر، نه‌تنها شهرهای بیشتری در ایران را به هم متصل می‌کند، بلکه سفر کردن مردم را نیز سرعت می‌بخشد.»

پایان خبر

زیمنس ای جی Siemens AG (برلین و مونیخ) یک شرکت قدرتمند و جهانی در زمینه فناوری است که بیش از 165 سال است به‌عنوان نماد مهندسی برتر، نوآوری، کیفیت، اطمینان و چند ملیتی شناخته می‌شود. این شرکت در بیش از 200 کشور فعالیت دارد و در حوزه‌های برقی‌سازی، اتوماسیون (کنترل و هدایت خودکار) و هوشمندسازی متمرکز است و از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فناوری در بحث بهره‌وری انرژی و حفظ منابع به شمار می‌آید. شرکت زیمنس در ساخت توربین‌های بادی دریایی، شماره یک جهان محسوب می‌شود و از فراهم‌کنندگان پیشرو در زمینه توربین‌های گازی و بخاری برای تولید برق در جهان است. این شرکت همچنین از بزرگ‌ترین ارائه‌کنندگان راه‌حل‌های انتقال نیرو در دنیاست و در ارائه راه‌حل‌های زیرساختی، اتوماسیون و نرم‌افزارهای صنعتی، به‌عنوان شرکتی پیشتاز مطرح است. شرکت زیمنس یک تأمین‌کننده پیشرو در حوزه تجهیزات تصویری پزشکی مانند توموگرافی رایانه‌ای، ام‌آرآی (تصویربرداری تشدید مغناطیسی)، تشخیص آزمایشگاهی و تجهیزات فناوری اطلاعات بالینی است. در سال مالی 2015 که در 30 سپتامبر 2015 پایان یافت، زیمنس درآمدی 75.6 میلیارد یورو و سود خالص 7.4 میلیارد یورو کسب کرد. همچنین در پایان سال 2015 میلادی، 348 هزار نفر در سراسر جهان، در استخدام زیمنس بوده‌اند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت www.siemens.com مراجعه کنید.

برگرفته از
لینک کوتاه
برچسب ها