٨٩/٧ درصد آیفون‌ها و ٨٤/٨ درصد آیپدها iOS 7 دارند

نویسنده:

۰۹:۳۳:۱۸

89.7 درصد آیفون‌ها تا فوریه 2014 از سیستم عامل  iOS 7 بهره‌مند شده‌اند که این رقم پیش‌تر 83.3 درصد بود.  اما در مورد آیپد در شمال آمریکا و با توجه به ترافیک آنلاین، این رقم 84.8 درصد است که با توجه به رقم 78.5 درصدی گذشته‌ی آن، حاکی از رشد استفاده‌ی کاربران از سیستم عامل جدید دارد.
این آمارها تا حدودی مشابه آمارهای سال گذشته‌ی کاربران پیش از کنفرانس WWDC می‌باشند.  در سال گذشته در همین زمان میزان استفاده‌ی کاربران آیفون از سیستم عامل iOS 6 حدود 92.8 درصد بود و این میزان برای کاربران آیپد حدود 82.9 درصد بوده است.
به عقیده‌ی شرکت چیتیکا، برخی از مشکلات موجود در سیستم عامل iOS 7 علت اصلی پایین آمدن آمارها به نسبت زمان مشابه  سال گذشته می‌باشد.    البته آمار آیپد با توجه به اینکه iOS 6 در زمان عرضه برای تمامی نسل‌های آیپد قابل دریافت بود و این مورد برای iOS 7 صدق نمی‌کند و نسل اول آیپدها از این سیستم عامل محروم بوده‌اند، به خوبی قابلیت ایجاد تمایز ندارد و از همین رو با توجه به اینکه کاربران نسل اول آیپد از دامنه‌ی کاربران iOS 7 حذف می‌شوند، شاید آمار استفاده از iOS 7 در مورد آیپدها به نسبت آمار مشابه در سال گذشته بهتر شده باشد.
 
همچنین این شرکت اضافه می‌کند، میزان کاربران آیپدی که از نسخه‌ی iOS 5 یا قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، چیزی در حدود 7 درصد و در مورد آیفون در حدود 1.5 درصد می‌باشد.  همچنین چیتیکا این مورد را که در نسل‌های جدیدتر سیستم عامل iOS امکانات بیشتری برای آیفون قرار داده می‌شود تا آیپد مورد شماطت قرار داد.
اطلاعات آماری شرکت چیتیکا برگرفته از میلیون‌ها اطلاعات جمع آوری شده از کاربران سیستم عامل iOS در آمریکا و کانادا می‌باشند.محسن پرهیزکار

برگرفته از
iOS 7
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه