سوپرانسانی که از تصادفات رانندگی شدید جان سالم به درمی‌برد!

نویسنده:

۱۱:۲۲:۲۹

در ادامه با گراهام آشنا خواهید شد؛ یک سوپر انسان با سری بزرگ که می‌تواند از تصادفات رانندگی شدید جان سالم به دربرد.

180371-footofan_com

بدن انسان مانند یک ماشین شگفت‌انگیز است. علی‌رغم تکامل سریع و خیره‌کننده انسان‌ها، بدن آن‌ها هنوز هم ضعیف و آسیب‌پذیر است و به راحتی بر اثر اتفاقات ناگوار مانند تصادفات رانندگی آسیب می‌بیند. دولت‌های سراسر جهان برای افزایش آگاهی از عواقب رانندگی بی‌دقت ابتکارات زیادی به خرج داده‌اند. جدیدترین ابتکار که از سوی دولت استرالیا ارائه شده، گراهام نام دارد.

180373-footofan_com

گراهام توسط یک مجسمه‌ساز و پس از جلسات متعدد مشورت با یک جراح برجسته ضربات جسمی و یک مهندس ایمنی جاده ساخته شده است. ظاهر گراهام بدشکل است؛ اما بدن او برای زنده ماندن در تصادفات رانندگی ساخته شده است. او بخشی از کمپین جدید استرالیا برای ایمنی جاده‌های استرالیا است و توسط کمیسیون حادثه حمل‌ونقل استرالیا راه‌اندازی شده است.

گراهام سفیر جدید ایمنی جاده در استرالیا است. او به منظور زنده ماندن در تصادفات رانندگی طراحی شده است.

گراهام یک انسان معمولی نیست؛ بلکه او با قفسه سینه‌ای بزرگ، سری بسیار بزرگ، چندین نوک‌ سینه که به صورت لایه‌لایه روی قفسه سینه قرار گرفته‌اند، ساخته شده و گردن ندارد. این تغییرات باعث می‌شود انسان‌ها از تصادفات رانندگی جان سالم به دربرند.

این سفیر منحصربه‌فرد ایمنی جاده‌ها توسط یک مجسمه‌ساز ملبورنی به نام پاتریشیا پیککینی ساخته شده است.

پیککینی برای این پروژه از دو نفر به نام‌های کریستین کنفیلد، جراح ضربات جسمی و دیوید لوگان، مهندس ایمنی جاده کمک گرفته است. وی با استفاده از تخصص آن‌ها توانست بدنی بسازد که می‌تواند تصادفات ناشی از سرعت بالای اتومبیل‌ها را تحمل کند.

180372-footofan_com

قفسه سینه محکم گراهام به همراه نوک سینه‌های اضافی مانند یک کیسه هوا عمل کرده و از دنده‌های او محافظت می‌کنند. گراهام گردن ندارد، بنابراین در تصادفات ناگهانی دچار شکستگی گردن نمی‌شود. او یک صورت تخت و چاق دارد که از بینی و گوش‌هایش محافظت می‌کند.

در تصادفات شدید نوک سینه‌های او علاوه بر ایفای نقش کیسه هوا، از قلب او نیز محافظت می‌کنند. این ویژگی‌ها به نحوی ضعف و شکنندگی بدن یک انسان معمولی را نشان می‌دهند.

طبق گفته دکتر کنفیلد، حتی قوی‌ترین انسان نیز نمی‌تواند مانند گراهام از آسیب‌های وارده جلوگیری کند. وی افزود حتی سرعت‌های پایین مانند ۲۵ – ۳۵ کیلومتر در ساعت نیز برای یک انسان عادی خطرناک است.

طبق اظهارات دکتر کنفیلد، در تصادفات، بیشتر آسیب‌ها به سر وارد می‌شود. در حین تصادف، حتی اگر سر انسان تکان نخورد، مغز او به طرف جلو حرکت می‌کند و با نیروی زیادی به قسمت جلوی جمجمه می‌خورد و سپس دوباره به سرعت به عقب سر می‌خورد که باعث صدمه به مغز می‌شود.

دکتر لوگان در رابطه با گراهام می‌گوید در حال حاضر که بدن انسان هر روز در معرض سرعت بالا قرار می‌گیرد، فیزیولوژی مناسب برای جذب انرژی آزادشده در حین تصادف را ندارد.

طبق گفته وی، یک تصادف در واقع در مورد مدیریت انرژی است. زمانی که فردی در امتداد یک جاده حرکت می‌کند، انرژی وجود دارد. زمانی که اتومبیل مجبور می‌شود به طور ناگهانی متوقف شود، انرژی حاصل از این توقف بایستی توسط وسیله نقلیه و راننده جذب شود.

مردم ایالت ویکتوریای استرالیا می‌توانند با دسترسی به گوگل تانگو که یک فناوری واقعیت افزوده است، اطلاعات بیشتری راجع به فیزیولوژی منحصربه‌فرد گراهام به دست آوردند.

برگرفته از
لینک کوتاه

دیدگاه

9 دیدگاه برای “سوپرانسانی که از تصادفات رانندگی شدید جان سالم به درمی‌برد!”
 1. تو فوتر نوشتین: «کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن
  مطلب
  و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.»

  من یه بار صرفاً از رو کنجکاوی امتحان کردم، بدون لینک به مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر بود.

  گفتم مطلع باشین!

  🙂

 2. تازه اینم نمیگن که دقیقا بخاطر همین خصوصیاتش که اینا ازش تعریف میکنن . ضعفاش خیلی بیشتر از این نمردنش تو تصادفه . سر تا پاش ضعف . که جدا از تصادف توی خیلی از حرکات و کارای روزمرره ی آدم . اینا مشکلساز میشه . گردن نداره . پس دید و زاویه دید مناسبی نمیتونه داشته باشه واسه دیدن اطراف باید کل خیکلو بچرخونه . پاهاش خیلی از حرکات ادمو نمیتونه انجام بده . و خیلی معایب دیگه که نه حوصله دارم بگم نه این بی مصرف ارزش توضیح دادن داره !

 3. اینا ادم واقعی که نساختن . مجسمه ساختن . این که زنده نیست . پس حتی در صورتی که جدا از این عراجیف بیان و تستسش کنن . وقتی طرف ادم زنده نیستو مجسمه تشریف داره . هیچوقت نمیتونن قاطعانه بگن که زنده میمونه . هیچ شبیه سازی کاملا نمیتونه یه مقایسه 100% با انسان زنده داشته باشه . همه این توضیحات رو دادم که لــــــــپ کلـــوم بگم . چــــــــــرت و پـــــرتی بیش نیست و فقط یک نظریه هست . همین !

 4. حالا ننوشته که حالت پا های شبیه به سم جن چه کمکی تو زنده موندن از تصادف میکنه ؟؟؟؟؟؟ یه سری از دوستان که همه چیزو ربط میدن به فراماسونری شاید تو این مورد حق داشته باشن ، ای شبیه همون دیوی هستش که تو کتابای قدیمی در موردش نوشتن ، اگه یه همچین هیولایی از صحنه ی تصادف جون سالم به در ببره عابرین حاضر در محل به محض دیدن اینغول بی شاخ و دم زهره ترک میشن و شاید م همونجا بکشنش
  این ایده از پایه مرخرفه که به جای عرف موجود در مورد ایمنی در تصادفات که به کمک تکنولوژی هر روز با افزایش ایمنی وسایل نقلیه سعی میکنه آسیب های وارده ناشی از تصادف رو به جسم کم کنه یا سیستم های پیشگیری ااز تصادف بیان ژنتیک انسان رو تغییر بدن و یه لولو بسازن که شانس زنده موندن تو تصادفش بیشتر باشه ، می خوام صد سال سیاه نباشه