۲۱ واقعیت جالب در مورد سریال «مردگان متحرک»

نویسنده:

۰۹:۴۶:۰۶

سریال «مردگان متحرک» یکی از سریال‌های پرطرفدار ۵ سال اخیر است که با داستان جذاب خود، طرفدارانش را سرگرم می‌کند. در ادامه اطلاعات جالبی در مورد این سریال به دست خواهید آورد.

giphy

 1. مدیران شبکه تلویزیونی HBO از ساخت سریال «مردگان متحرک» صرف‌نظر کردند، زیرا معتقد بودند این سریال بیش‌ازحد خشن است.
 2. رابرت کرکمن، سازنده سریال مردگان متحرک، داستان میشون (زن سیاه‌پوست شمشیر به دست) را نیز ساخته که در یک مجله منتشر شده است. این داستان دو زامبی را که میشون با زنجیر به هم وصل کرده و به دنبال خود می‌کشد، تعریف می‌کند.
 3. طی وقفه استراحت بعد از فیلم‌برداری برای خوردن ناهار، تمام افرادی که نقش زامبی را بازی می‌کنند، جدا از دیگر بازیگران ناهار می‌خورند.
 4. در جهان «مردگان متحرک»، زامبی‌ها در داستان ظاهر نمی‌شوند. هیچ‌یک از فیلم‌های جورج رومرو که برای ساخت فیلم‌های آخرالزمان زامبی معروف است، در این سریال ساخته نشده‌اند.
 5. سازندگان این سریال چند قسمت برای پخش روی اینترنت آماده کردند که داستان دختر دوچرخه‌سواری را که ریک در قسمت «روزهای رفته» می‌کشد، تعریف می‌کنند.
 6. در یک مصاحبه، رابرت کرکمن اظهار داشت «نورمن ریدوس» که نقش دریل را بازی می‌کرد، در اصل برای نقش مرل دیکسون تست داده بود. اگرچه وی نتوانست آن نقش را بگیرد؛ اما مجریان سریال تا حدی شیفته بازی او شدند که نقش دریل را فقط به خاطر بازی خوب او وارد داستان کردند.
 7. در فصل دوم قسمت «خون‌گیری» ماده مخدر آبی‌رنگی که توسط والتر وایت و جسی در سریال Breaking Bad ساخته شده، در کیف مرل دیکسون که در آن مواد مخدر ذخیره می‌کرد، دیده می‌شود.
 8. ساخت دکور زندان West Georgia Correctional Facility که بیشتر شخصیت‌های داستان در آن اقامت داشتند، حدود ۲ ماه به طول انجامید.
 9. زامبی که گردن امی را در فصل اول گاز گرفت، طراح تولید این سریال یعنی «گرگ نیکوترو» بود.
 10. یک مدرسه ویژه برای بازیگران زامبی وجود دارد تا بتوانند یاد بگیرند چگونه شبیه زامبی‌ها راه بروند و حرکت کنند.
 11. اگرچه این سریال بیش از ۵ سال در حال پخش بوده است؛ اما در جریان داستان سریال تنها یک سال و نیم از شیوع بیماری می‌گذرد.
 12. یکی از سه سر بریده‌شده در فصل ششم قسمت «چه کسی تو را نجات خواهد داد» از قالب سر جانی دپ ساخته شده بود.
 13. نام ادوین جنر، پزشکی در CDC، از نام ادوارد جنر که اولین توسعه‌دهنده واکسن آبله بود، گرفته شده است.
 14. اتومبیل داج چلنجری که گلن در فصل اول آن را می‌دزدد، همان اتومبیلی است که والتر وایت در سریال Breaking bad برای پسرش می‌خرد.
 15. در روز فیلم‌برداری صحنه‌های مرگ، تمام بازیگران اصلی یک «شام آخر» داشتند.
 16. در یکی از صحنه‌های فصل اول قسمت «جرأت»، زمانی که مرل دیکسون با تفنگ خود شروع به تیراندازی بر روی پشت‌بام می‌کند، برخی از افراد که نمی‌دانستند آن‌ها در حال فیلم‌برداری هستند، فکر می‌کنند او یک تک‌تیرانداز واقعی است و به پلیس زنگ می‌زنند. یک تیم ضربت واقعی به آنجا می‌رسد، اما مسلماً، هیچ‌کس دستگیر نمی‌شود.
 17. در این سریال، میشون از فرماندار تنها به خاطر تنه زدن متنفر است و فرماندار تنها یک چشم خود را از دست می‌دهد؛ اما در رمان گرافیکی فرماندار به طور وحشیانه به مدت چندین روز به میشون تجاوز می‌کند و چشم، بازو‌ و بیضه‌های خود را از دست می‌دهد.
 18. پدر و مادر استیون ین که از کره مهاجرت کرده‌اند، سریال را با زیرنویس کره‌ای تماشا کردند و از او خواستند تا از ملیسا مک براید برای نجات شخصیت او در سریال تشکر کند. اگرچه ین به پدرش توضیح داد که این اتفاق تنها در سریال افتاده است؛ اما پدرش مصر بود و ین در نهایت خواسته پدرش را به جای آورد.
 19. یک بیماری روانی به نام «سندرم راه رفتن جنازه» وجود دارد که افراد مبتلا به آن، معتقدند که مرده‌اند و وجود ندارند.
 20. در فصل سوم، تیم گریم از پوست‌های تیره‌تر برای زامبی‌ها استفاده کردند تا نشان دهند که آن‌ها با گذشت زمان بیشتر پوسیده شده‌اند.
 21. در این سریال، هرگز از کلمه زامبی استفاده نشده، بلکه به جای آن از کلمه‌های Walkers، Lamebrains، Biters، Rotters، Lurkers، Roamers، Geeks استفاده می‌شود.

برگرفته از
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “۲۱ واقعیت جالب در مورد سریال «مردگان متحرک»”