Galaxy S4 و Note 3 سامسونگ ٨ هسته‌ای نمی‌شوند

نویسنده:

۰۲:۱۲:۲۰


به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا، شرکت سامسونگ به‌تازگی امکان استفاده از هشت هسته پردازنده مجزا روی تراشه‌های Exynos خود را فراهم کرد و به عبارت دیگر، مدل جدید این تراشه را با هشت هسته پردازشگر ارایه نمود. تراشهExynos 5 Octa big.LITTLE هم‌اکنون در گوشی‌های Galaxy S4 و Note 3 مورد استفاده قرار می‌گیرد و پیش‌بینی شده است که سامسونگ با یک به‌روز رسانی آن را برای همه هسته‌های پردازشگر به صورت همزمان مورد استفاده قرار دهد.

"اولگ آرتامونوف"( Oleg Artamonov) کارشناس فنی ارشد سامسونگ این مسئله را تایید کرد که هر دو دستگاه یاد شده که بهترین محصولات این شرکت کره‌ای محسوب می‌شوند، برای استفاده از هشت هسته پردازشگر به صورت همزمان به‌روز رسانی نخواهند شد.

دلیل شرکت سامسونگ برای عدم این به‌روزرسانی این است که استفاده از هشت هسته پردازشگر روی گوشی‌های یاد شده باعث می‌شود تا مصرف انرژی در آن‌ها افزایش یابد و علاوه بر این، اتلاف انرژی در 8 هسته بیشتر از 4 هسته است.

شرکت سامسونگ در نظر دارد برای نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی همراه خود مدل جدید تراشه Exynos را مورد استفاده قرار دهد که حتی در هنگام استفاده از هر 8 هسته باز هم با دمای بالا سازگاری داشته باشد.

مدیر ارشد سامسونگ همچنین توضیح داد که این شرکت در پاییز امسال سیستم‌عامل Android 4.3 Jelly Bean را برای دستگاه‌های خود به‌روز می‌کند.

برگرفته از
سامسونگ ٨ هسته‌ای نمی‌شوند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه