iOS 8 معرفی شد – سیستم عامل بزرگ گوشی‌های موبایل منتشر شد

نویسنده:

۰۲:۳۱:۵۹

سیستم عامل iOS جدید ویژگی‌های زیادی را با OS X Yosemite به اشتراک گذاشته است. با کمک AirDrop در واقع می‌توان کارهای بسیاری را با OS X Yosemite به اشتراک گذاشت از جمله برقراری تماس, پیام‌ها, فایل ها و … .

سیستم تازه معرفی شده iCloud Drive نیز در OS جدید خودنمایی می‌کند و در حال بدل شدن به یک رقیب برای DropBox است.
iCloud Drive به شما اجازه همگام‌سازی اطلاعات بین تمام دستگاه‌هایتان را می‌دهد. iCloud Drive  در حال بدل شدن به سیستم یکپارچه ذخیره‌سازی است که iOS تاکنون داشته. شما نرم افزار X را اجرا می‌کنید سپس پنل iCloud Drive را باز کرده و فایلی را باز می‌کنید که در واقع با نرم افزار Y ذخیره شده است. پس از انجام این عمل فایل مجددآ در جای اصلی خود که تحت نرم افزار Y بوده است باز می‌گردد. پس شما می‌دانید کجا همیشه به دنبال آخرین ورژن از فایلتان باشید. ما همچنان در حال شنیدن جزییات بیشتری در این مورد هستیم.

اپل درخواست های اخیر مبنی بر آوردن ابزارک به iOS را اجرایی کرده است اما نه بعنوان ابزارک در صفحه اصلی ! بلکه بعنوان ابزارک در Notification center و شما widget های خود را آنجا خواهید یافت.

Notifications در iOS 8 تاثیرگذارتر شده اند. برای مثال یک کاربر قادر خواهد بود تا پاسخی به یک متن از  pop-up کوچک بالای صفحه بدهد. این عمل سودمند می تواند از چند گام برای پاسخ به یک متن بکاهد.
صفحه کلید در iOS 8 به خوبی تغییر کرده است و کلمات بیشتری را با کارایی بالا برای کاربر تشخیص خواهد داد.
 

 مورد مهمی که در iOs 8 رخ داده این است که بالاخره پای صفحه کلیدهای SwiftKey  و Swype باز خواهد شد و می‌توان این صفحه کلیدها را روی دستگاهتان داشته باشید.

همانطور که انتظارش را داشتیم HealthKit  تمام اطلاعاتی که دستگاه از سلامت شما می‌دهد را ذخیره می‌کند. اپل این مورد را با کمک تیم سلامتی که شامل شرکت Nike و کلینیک Mayo  انجام داده است.

iMessage  اپل بهبود‌های موثرتری را در نسخه جدید بدست آورده. این مورد حالا به شکل جدی تری به رقابت WhatsApp رفته و امکان ارسال صوت یا ویدئو هم مشابه این نرم افزار به آن اضافه شده است.

نرم افزار مادر ایمیل گوشی نیز بهبودهایی یافته است. حالا امکان دور انداختن پیام‌هایی که نیازی به آنها ندارید با یک عمل ساده لغزشی امکان پذیر است. همچنین امکان Spotlight نیز به آسانی در دسترس کاربر قرار دارد.

 

مطابق انتظارات اپل Touch ID را برای توسعه دهندگان باز کرد. پس بزودی اثر انگشت برای نرم افزارهای شخص ثالث اجرایی خواهد شد.
 
Photos  هم تغییراتی داشته. امکان ویرایش تصاویر بصورت همزمان بین تمام دستگاه‌ها. هر لمس و تغییر اضافه روی دستگاه های دیگر نیز قابل همگام سازی خواهد بود.

 بگذریم! یکی از اهداف عرضه iOS 8 پرده برداری از امکانات جدید AppStore بود. بهبودهایی در جست و جو حاصل شده است و نرم افزارهای گروهی توسط توسعه‌دهندگان پیشنهاد می‌شود. توسعه دهندگان می‌توانند کاربران را برای تست نسخه بتای نرم افزارهای خود دعوت کنند.

به اشتراک گذاری فامیلی یا Family sharing نیز به iOS 8 افزوده شده و تا 6 کاربر می‌توانند اطلاعات iTunes , iBooks و خریدهای App Store  را به اشتراک بگذارند. امکان به اشتراک‌گذاری عکس‌ها , رویدادهای تقویم و مکان کاربران نیز وجود دارد.

 
روی هم رفته بهبودهایی مشاهده می‌شود. از بروز رسانی امنیتی گرفته تا ویژگی‌های جدید و بهتر شدن داده ها و ابزارهای مدیریت آن. اپل اعلام کرده که نسخه نهایی iOS 8 را در پاییز عرضه خواهد کرد اما تا آن زمان نسخه بتا از امروز در دسترس قرار گرفت و روی همه دستگاه‌ها از iPhone 4S به بعد قابل نصب است.

در مورد آیپدها هم باید گفت که از iPad 2 به بعد قابل بروز رسانی است و iPod نسل 5 تنها دستگاه این خانواده است که اپدیت جدید را دریافت خواهد نمود.
 
 
 
امیر دهقان

برگرفته از
iOS 8
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه