باور کنید کامپیوترتان ذغالی است

نویسنده:

۰۸:۵۸:۰۳

اینترنت DSL یا Dial-up را می‌توانید تحمل کنید اما صبر یا وقت ندارید منتظر بمانید تا کامپیوترتان وظایفش را انجام دهد؟ سخت است! ولی باید این حقیقت را قبول کنید که کامپیوتر شما پرسرعت‌ترین کامپیوتر دنیا نیست.

حالا چطور می‌توانید به خودتان بقبولانید که کامپیوترتان کند است و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارد یا اصلاً باید آن را با یک مدل جدید و به روز جایگزین کنید؟

با کامپیوتر کند چه کنید؟!

1-accept-that-your-computer-is-slow-step-1

  1. گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی! سعی نکنید پشت سر هم و تند و تند کلیک یا مدام صفحه را ریفرش کنید. با این کار بیشتر کامپیوتر را گیج می‌کنید و بدون شک سرعتش کمتر از همینی که هست می‌شود. از کوره در نروید! کامپیوتر را با تمام دردهایش تنها بگذارید. روی هیچ چیز کلیک نکنید. بهترین کار این است که ولش کنید تا خودش زحمت بکشد و اجرا شود.

2-accept-that-your-computer-is-slow-step-2

  1. پاکیزگی نیمی از ایمان است! کامپیوتر را از اسنادی که نیاز ندارید پاک کنید. هر چه از شر اسناد بیشتری خلاص شوید، کامپیوتر شما فضای بیشتری دارد. فضای خالی در کامپیوتر یعنی سرعت بیشتر در اجرای برنامه‌ها و وظایف. هر چند وقت یک بار هم سری به سطل زباله بیندازید و تا تمام سیستم از فایل‌های غیرضروری متعفن نشده، آن را خالی کنید.
  1. آسیاب به نوبت! از باز کردن همزمان چندین زبانه خودداری کنید. اگر بیشتر از دو-سه تا از زبانه‌هایی که گفتیم همزمان باز شوند کامپیوترتان نای نفس کشیدن نخواهد داشت. کلیک کردن و عقب و جلو کردن زبانه‌ها هم احتمالاً غزلش خوانده خواهد شد.

هر از چند گاهی، در حال انجام هر کاری که هستید، ذخیره کردن فایل یادتان نرود. هر کاری! احتمالاً دلتان نمی‌خواهد که هنگام به پایان رساندن یک مقاله 10 صفحه‌ای کامپیوترتان بپُکد!

  1. شبا که ما می‌خوابیم…! وقتی همه در خواب ناز فرورفتند و پادشاهی هفت اقلیم را در سر می‌پروراندند، فرصت را باید غنیمت شمرد و به اینترنت حمله‌ور شد! یا اگر مطمئن هستید که در طول روز کسی پایش را روی سیم نگذاشته و در حال دانلودهای حجیم نیست، می‌توانید با خیال راحت با اینترنت کار کنید.
  1. شتر در خواب بیند پنبه دانه! با این اینترنتِ شِبهِ dial-up و کامپیوتر ذغالی خواب ویدئو را هم نبینید! اصلاً به طور کل تماشای فیلم را فراموش کنید. چون ممکن است نیم ساعت برای یک ویدئوی دو دقیقه‌ای وقت بگذارید. مگر اینکه کامپیوتر را ساعت‌ها به حال خود بگذارید تا بارگذاری شود و شما در این فاصله به کارهای دیگرتان برسید. از ما گفتن بود و از شما نشنیدن! قید ویدئو را بزنید. بدون تماشای ویدئوی آنلاین هم می‌شود راحت زندگی کرد.

نکات مهم

  • اگر این قدر از دست سرعت کامپیوتر ذغالی خود خسته و درمانده شده‌اید و سر و کله زدن با آن حسابی کلافه‌تان کرده است، آن را به یک سیستم عامل جدید ارتقا دهید که سریع‌تر کار کند و رایگان باشد. اگر کامپیوترتان بیش از حد کهنسال است و عمر خودش را کرده، کل سیستم خود را به نسخه‌های بالاتر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ارتقا دهید.
  • وبگردی کنید تا ببینید چطور می‌توانید سرعت کامپیوترتان را بالا ببرید.
  • با یک کارشناس خبره کامپیوتر مشورت کنید و دلیل کند بودن سیستم کامپیوترتان را مشخص کنید. بیشتر تعمیرگاه‌های کامپیوتر می‌توانند با قیمتی بسیار مناسب مشکلات عمده کامپیوتر شما را حل کنند.

هشدار

  • اگر می‌خواهید لینوکس را روی کامپیوتر قدیمی خود بگذارید، از نسخه‌های قدیمی استفاده نکنید زیرا دیگر پشتیبانی نمی‌شوند.
برگرفته از
wikiHow
لینک کوتاه

دیدگاه