محبوب‌ترین رنگ‌های اتومبیل در سال ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۴:۰۲:۲۸

رنگ اتومبیل یکی از خصوصیات ظاهری و مهم یک اتومبیل به هنگام خرید به شمار می‌آید. فکر می‌کنید کدام رنگ‌ها در میان محبوب‌ترین رنگ‌ها برای اتومبیل‌های سال ۲۰۱۶ جای گرفته‌اند؟

شرکت پی‌پی‌جی اینداستریز (PPG Industries) طی هفته گذشته اطلاعات مربوط به میزان محبوبیت رنگ‌های اتومبیل‌ها در سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد. این اطلاعات نشان می‌دهد که مشتریان اتومبیل‌ها رنگ‌های خنثی را بیشتر ترجیح داده‌اند. بیش از ۷۵ درصد وسایل نقلیه سال ۲۰۱۶ که در سراسر جهان تولید شده‌اند، به رنگ‌های سفید، سیاه، خاکستری یا نقره‌ای بوده‌اند.

2016autocolor_infographic

رنگ سفید با میزان ۳۸ درصد محبوب‌ترین رنگی است که برای وسایل نقلیه سراسر جهان ترجیح داده شده است. میزان محبوبیت این رنگ در سال گذشته ۳۵ درصد بود. رنگ مشکی با ۱۶ درصد، نقره‌ای با ۱۲ درصد و خاکستری با ۱۰ درصد رتبه‌های بعدی محبوب‌ترین رنگ‌های اتومبیل‌های سراسر جهان را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین طبق تحقیقات شرکت پی‌پی‌جی، نزدیک به ۶۰ درصد مشتریان در آمریکا و اروپا رنگ را یکی از عوامل اصلی در تصمیم‌گیری به هنگام خرید اتومبیل دانسته‌اند. میزان محبوبیت وسایل نقلیه رنگ‌های آبی، سبز، بژ و قرمز نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

طبق اطلاعات شرکت پی‌پی‌جی، میزان محبوبیت رنگ‌های اتومبیل‌ها بر اساس منطقه عبارت است از:

2016-na-color

  • آمریکای شمالی: ۲۵ درصد سفید، ۱۹ درصد سیاه، ۱۹ درصد نقره‌ای، ۱۲ درصد خاکستری و قرمز و آبی هر کدام ۱۰ درصد.

2016-sa-color

  • آمریکای جنوبی: ۳۷ درصد سفید که به درصد جهانی این رنگ نزدیک است، ۲۹ درصد نقره‌ای، ۱۲ درصد سیاه، ۱۰ درصد خاکستری و ۸ درصد قرمز.

2016-eu-color

  • اروپا: ۳۳ درصد سفید، ۱۸ درصد خاکستری، ۱۶ درصد سیاه، ۱۰ درصد نقره‌ای، ۸ درصد آبی و بژ و قرمز هر کدام ۷ درصد.

2016-ap-color

  • آسیا-اقیانوسیه: ۴۷ درصد سفید، ۱۴ درصد سیاه، ۱۱ درصد بژ، ۱۰ درصد نقره‌ای و ۷ درصد قرمز.

جین هرینگتون، مدیر پی‌پی‌جی، در این رابطه گفت: «اگرچه رنگ سفید در تمام مناطق محبوب‌ترین رنگ است؛ اما این محبوبیت با توجه به بازار و نوع وسیله نقلیه تنوع بیشتری پیدا می‌کند. به عنوان مثال، در آمریکای شمالی رنگ نقره‌ای محبوب‌ترین رنگ برای وسایل نقلیه کامپکت است و رنگ سیاه بیشتر برای اتومبیل‌های اسپرت انتخاب می‌شود. رنگ‌های متالیک در میان مردان آمریکایی و اروپایی محبوب است؛ اما زنان همین مناطق رنگ‌های مروارید مانند را ترجیح می‌دهند».

وی افزود در اتومبیل‌های مدل ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ رنگ آبی در حال افزایش است.

برگرفته از
PPG
لینک کوتاه