محسن مقدم، مدیریت خدمات آوات را برعهده گرفت

نویسنده:

۰۳:۲۷:۴۱


شرکت آوات که نمایندگی محصولات نوت بوک، تبلت و موبایل ایسوس را برعهده دارد و افتخارات زیادی در زمینه توزیع، همچون برترین تامین کننده محصولات ASUS و جایزه شتاب چهارمین جشنواره ستاره های فناوری در زمینه عرضه کامپیوترهای کامل را در سال گذشته کسب کرده است، اکنون تمرکز خود را در زمینه خدمات پس از فروش و گارانتی بیش از پیش خواهد کرد.
به گزارش رسانه آوات، محسن مقدم، مدیر خدمات شرکت آوات که سابقه طولانی و تجارب موفقی در زمینه خدمات پس از فروش و گارانتی دارد، گفت: با گسترش فضای خدمات و تقویت کادر فنی و بهینه سازی فرآِیندها، قصد داریم کمیت و کیفیت خدمات را در آوات افزایش دهیم.
وی افزود: ماموریت ما در مرکز خدمات آوات این است که تعهدات گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات عرضه شده را بر اساس استانداردهای بین المللی و قوانین داخلی به طور کامل به جا بیاوریم.
وی با بیان اینکه به زودی مرکز خدمات آوات در اصفهان راه اندازی خواهد شد گفت: راه اندازی مراکز خدمات در استان های بزرگ از جمله مشهد، شیراز و تبریز از جمله اهداف کوتاه مدت خدمات آوات است.
به گفته مدیر خدمات شرکت آوات، انعقاد قرارداد ASP با کمپانی ایسوس و راه اندازی مرکز خدمات موبایل با سرویس دو ساعته در مراکز عرضه موبایل از برنامه های پیش روی مرکز خدمات آوات است.

برگرفته از
گارانتی آوات با «مقدم» پیش می افتد
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه