معرفی بازی ایرانی Shadow Racer | فراتر از انتظار!

نویسنده:

۰۹:۵۱:۳۳

برخلاف تصوری که از نام Shadow Racer ممکن است داشته باشید، با یک بازی کاملا ایرانی مواجه هستیم که توانسته است مرزهای عناوین ریسینگ ایرانی را شکسته و وارد مرحله جدیدی شود.
استودیو نوآگیمز جدیدترین ساخته خود بنام Shadow Racer را مدتیست که از طریق فروشگاه بازار در اختیار دارندگان تلفن‌های هوشمند آندرویدی قرارداده است. عنوانی که در نگاه اول هیچ شباهتی به دیگر عناوین داخلی نداشته و درواقع کیفیت ساخت و مکانیزم‌های گیم‌پلی آن فراتر از حد تصور است. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و نکات مثبت و منفی این بازی میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

screenshot_2016-11-05-20-36-01

اولین ویژگی منحصر به فرد SR حالت‌های مختلف گیم‌پلی آن است که بازی‌کننده می‌تواند با انتخاب هریک شروع به بازی کردن کند. حالت اول “کلاسیک” نام دارد، در این بخش شما می‌توانید با انتخاب ماشین خود وارد منوی جزئیات مرحله شده و از میان تنظیمات موجود به دلخواه هر یک را انتخاب کنید. این تنظیمات شامل حالت جاده از بین یکطرفه یا دو طرفه، حالت کلی بازی از بین تفریحی، بی‌پایان و زماندار، زمان از بین شب، صبح و غروب یا حالت اتوماتیک و درنهایت مکان رانندگی از بین ساحل کیش، شمال، کویر لوت و تهران می‌شود. پس از انتخاب این تنظیمات، وارد بازی شده و در این حالت با طی کردن بیشترین مسافت بدون تصادف اقدام به جمع‌آوری سکه که درواقع واحد ارزی بازی محسوب می‌شود می‌کنید. حالت دوم و سوم گیم‌‌پلی بازی “دزد” و “پلیس” است که با انتخاب هریک وارد 50 مرحله گوناگون می‌شوید و میبایست به هدف مشخصی که به شما گفته می‌شود دست پیدا کنید. برای مثال در صورت انتخاب دزد شما می‌بایست از دست پلیس‌ها فرار کرده و سعی کنید به مکان شده برسید، همچنین ر حالت پلیس می‌بایست جلوی فرار مضنونین را گرفته و با وارد کردن خسارت به ماشین‌ آن‌ها سعی در متوقف کردنشان کنید. اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین حالت گیم‌پلی بازی بخش چند نفره آن است که به شما این اجازه را می‌هد تا با بازیکنان دیگر بصورت آنلاین وارد مسابقه شده و مهارت‌های رانندگی خود را بسنجید. در این بخش با توجه به اتومبیل و تعداد کاپ‌های شما که با پیروز در مسابقات آنلاین کسب می‌شوند بازی اقدام به پیدا کردن یک رقیب می‌کند و شما بصورت تک به تک وارد بازی شده و به مسابقه دادن می‌پردازید. درواقع یکی از لذت بخش‌ترین لحظات بازی همین مسابقات آنلاین و کری‌خوانی‌های پس از آن است که باعث می‌شوند هیچوقت بازی برای شما روند خسته کننده نداشته باشد. درکل می‌توان SR را از نظر محتوا یکی از کامل‌ترین عناوین ریسینگ آندروید دانست بطوری که پیدا کردن نمونه مشابه حتی در میان رقبای خارجی هم سخت است.

screenshot_2016-11-05-20-33-53

وقتی صحبت از یک بازی ریسینگ/اتومبیل‌رانی می‌کنیم، یکی از انتظارات قابلیت خرید خودروهای گوناگون و اسپورت کردن یا شخصی‌سازی آنان است. خوشبختانه سازندگان SR کاملا این از این انتظارات مطلع بوده‌اند و حدودا 20 اتومبیل مختلف با قابلیت شخصی‌سازی هریک را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. این اتومبیل‌ها عمدتا محصولات داخلی بوده و از رنو، پراید، تیبا و… شروع شده و درنهایت به اتومبیل‌های فرضی و خارجی Nightmare، Squarts و… ختم می‌شوند. روش خرید این اتومبیل‌ها از طریق پرداخت بوسیله‌ سکه‌های کسب شده درون بازی است و برخی استثناها مانند وانت نیسان یا پژو 206 از طریق پرداخت درون برنامه‌ای قابل دریافت هستند. بخش شخصی‌سازی نیز دارای بخش‌های مختلفی همچون اسپرت کردن شامل بهبود سرعت، شتاب، عملکرد ترمز و…، بخش تقویت کردن شامل خرید مخزن اضافه نیترو، مخزن پر نیترو، قابلیت ترمز خفن و… و همچنین بخش‌هایی مانند رنگ، تعویض کیت بدنه، اضافه کردن باله و تعویض رینگ‌های خودرو می‌باشد. خارج از بحث منحصر به فرد شدن هر ماشین با توجه به شخصی‌های موجود، تقویت آن نیز به شما در برنده شدن در مسابقات آنلاین یا مراحب بازی بسیار کمک می‌کند.

screenshot_2016-11-05-20-30-21

همانطوری که سازندگان SR انواع و اقسام حالت‌های مختلف گیم‌پلی و شخصی‌سازی را در بازی‌کنندگان گذاشته‌اند، شاهد وجود تنظیمات و حالت‌های مختلف برای مکانیزم‌های مختلف گیم‌پلی بازی نیز هستیم. برای مثال کنترل اتومبیل به دو روش دستی یا به وسیله سنسور‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است. همچنین دوربین بازی دارای سه حالت مختلف هست که می‌توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید. طراحی بصری و گرافیک بازی با وجود تمام زحماتی که برای آن کشیده شده است، باز هم جای بهتر بودن داشت. در این بخش می‌توان طراحی منوهای بازی و مدل‌سازی اتومبیل‌های آن فوق‌العاده توصیف کرد. محیط بازی نیز با توجه به متنوع بودن آن عالی طراحی شده است اما کیفیت تکسچرها و بافت‌های موجود میتوانستند بهتر باشند. یکی از نکات مثبت بخش گرافیکی بازی تفاوت نورپردازی آن در زمان‌های مختلف مانند شب و روز است که جلوه متفاوتی به بازی داده است. موسیقی و صداگذاری بازی نیز به خوبی انجام گرفته است و شاهد تهیه 5 موزیک اختصاصی برای بازی هستیم که با تم سریع و هیجانی SR کاملا هماهنگ است. همچنین صداگذاری اگزوز و صدای لاستیک ماشین‌ها هنگام دریف کشیدن و ترمز کردن به خوبی شبیه سازی شده است که حس یک مسابقه واقعی را به خوبی برای بازیکن تداعی می‌کند.

در پایان می‌توان SR را برترین عنوان ریسنگ ایرانی دانست که نشان می‌دهد بازیسازان ایرانی پتانسیل رقابت با عناوین خوب خارجی را دارند. البته لازم به ذکر است مقایسه این بازی با عناوینی همچون آسفالت و نیدفوراسپید که سابقه طولانیی در این سبک را دارند غیرممکن است، اما بعید نیست بزودی شاهد پیشرفت این صنعت تا رسیدن به چنین مرزهایی باشیم. اگر شما نیز یکی از طرفداران بازی‌های اتومبیل‌رانی هستید پیشنهاد می‌کنیم ریسک دانلود کردن این عنوان 140 مگی را پذیرفته چرا که قطعا از آن لذت خواهید برد.

BAZAAR

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه