سفر کنید اما بدون پشیمانی!

نویسنده:

۰۹:۱۵:۵۲

جهانگردها چطور سفر می‌کنند؟ دوست دارید در مورد شیوه سفر کردن بدانید و کمترین پشیمانی را در انتهای سفر داشته باشید؟

اگر قصد سفر دارید، قبل از بستن کوله‌بار، این مطلب را بخوانید. مطمئن باشید بعد از خواندن این مقاله، حتی اگر قصد سفر هم نداشته باشید، چمدان خود را خواهید بست.

جهانگردی تجربه ۵ سال سفر متوالی به گوشه و کنار دنیا و آموزه‌های سفرش را برای شما بازگو می‌کند. این مطلب از توصیه‌های اوست:

 

چیزهای جدید را امتحان کنید

با سفر جان‌بینی‌ خود را وسعت دهید. با محدودیت‌ها خو بگیرید. غذاهای جدید را امتحان کنید، به کلاس آشپزی بروید، فوت و فن‌های سحرآمیز و زبان‌های جدید یاد بگیرید. دیدگاهی که نسبت به مردم دارید را به چالش بکشید. هر چه بیشتر بدانید و چیزهای جدیدتر بیاموزید، زندگی جالب‌تر است.

photo_2016-11-08_07-22-36

 

ماجراجو باشید

کمی از راحتی خود دست بکشید و کارهای جدیدی تجربه کنید. حتی اگر چیزی را یک بار تجربه کنید، برای ماجراجویی و به چالش کشیدن خودتان خوب است. خودتان را هر از گاهی بترسانید تا زندگی راکد و یکنواخت نباشد. مثل پرش با طناب از ارتفاع یا خوردن غذاهای بومی عجیب.

adventure-tourism

 

چیزی به نام اشتباه وجود ندارد

هر اتفاقی در جاده افتاد، هرگز برچسب “اشتباه” روی آن نزنید. شما همیشه در لحظه بهترین تصمیماتی که توانستید را گرفته‌اید. سفر یعنی ماجراجویی. پس پشیمانی بی‌معنی است.

gettyimages-500255158_thailand-adventures-kayaking-jpg-rend-tccom-1280

 

مهارت‌های خوب بیاموزید

جهانگردی به شما یاد می‌دهد اجتماعی  باشید، خود را با شرایط وفق دهید، انعطاف‌پذیر باشید و ارتباط غیرکلامی را خیلی بهتر بفهمید. سفر استقلال را به شما می‌آموزد. بی‌آلایش بودن را یاد می‌گیرید و سعی می‌کنید آدم بهتری باشید.

 

زبان‌های جدید یاد بگیرید

ندانستن زبان‌های دیگر مزایای خیلی خوبی دارد. مثلاً مجبورید ادای مرغ را در بیاورید تا به مردمی که زبانشان را نمی‌دانید بفهمانید که به دنبال تخم مرغ برای صبحانه هستید اما یادگیری زبان هم جالب و سرگرم‌کننده است، هم در سفر به کارتان می‌آید و هم هنگام تعامل با مسافران دیگر به دردتان می‌خورد. نه تنها می‌توانید استراق سمع کنید بلکه آنها را شگفت‌زده کنید که می‌توانید به زبانشان حرف بزنید.

suitcase

 

خسیس‌بازی قدغن!

حتماً برای  سفر بودجه خاصی را کنار گذاشته‌اید و باید تا پایان سفر نگه دارید. به راحتی تصمیم می‌گیرید خسیس‌بازی درآورید. با اینکه صرفه‌جویی خوب است اما کمی خوشگذرانی اشکالی ندارد و اینکه چیزهایی هستند که فقط یک بار در زندگی می‌توانید تجربه کنید. خسیس‌بازی چیزی جز پشیمانی ندارد!

 

ولخرجی هم ممنوع!

یادتان باشد که شما روی پول نخوابیده‌اید و ثروتتان بی‌انتها نیست. حس نکنید لازم است هر شب با دوستان جدید خود جشن بگیرید و هر کار جدیدی را در مکان جدیدی که می‌روید انجام دهید. صرفه‌جو باشید نه خسیس!

 

با جریان شنا کنید

گاهی برنامه‌ریزی خوب است. حتماً می‌خواهید در زمان کم تا آنجا که می‌توانید چیزهای زیادی ببینید و از برنامه خود منحرف نشوید. اما خودتان را در غل و زنجیر برنامه نکنید. سفر یعنی باز کردن آغوش برای تغییر. بگذارید زندگی هر جا که می‌خواهد شما را با خود ببرد.

cs-ankylosing-spondylitis-travel-guide-1440x810

کتابچه راهنما را کنار بگذارید

خودتان را به کتابچه راهنما نچسبانید. بدون آن هم می‌توانید سفر خوبی را تجربه کنید. از اینترنت استفاده کنید. بهتر است از آدم‌های دور و اطرافتان سؤال بپرسید و اطلاعات بخواهید.

 

هرگز برای تغییر دیر نیست

سفر یعنی تغییر. هر چه بیشتر بگویید “از فردا”، کمتر آن فردایی که منتظرش هستید پیش می‌آید. سفر شما را با خصوصیات اخلاقی‌تان بیشتر آشنا می‌کند. پس، هیچ وقت دیر نیست.

travel-tips-to-plan-a-worldwide-tour-1

 

استراحت کنید

زندگی شگفت‌انگیز است. نگران نباشید! دنیا پیش می‌رود. استراحت کنید و خودتان را در آن رها کنید. آینده را نمی‌توان تغییر داد. همه یک بار زندگی می‌کنیم و دیگر اتفاق نخواهد افتاد. بهترین تصمیمات ممکن را بگیرید و از لحظه لذت ببرید. خودتان را مقید به دیدن تمام دیدنی‌ها نکنید. چیزی نمی‌شود اگر یک روز را به بازی، مطالعه یا لم دادن کنار استخر سپری کنید.

adobestock_22488421-copy

 

ضدآفتاب بزنید

علم ثابت کرده که همیشه، در سفر باشید یا نباشید، استعمال کرم ضدآفتاب روی پوست خیلی مفید است؛ برنزه کردن پوست عالیست اما نه سرطان پوست! کرم‌های ضدآفتاب با SPF بالا را انتخاب کنید.

برگرفته از
nomadicmatt
لینک کوتاه

دیدگاه