لوتوس جیمز باند

نویسنده:

۰۵:۰۱:۴۹

این میلیاردر دیوانه و می‌توان گفت غیر عادی، از برنامه‌های مختلف خود برای برای ساخت یک ماشین ورزشی آبی خاکی، یک خودروی تسلا و یک شهر بر روی سیاره مریخ صحبت می‌کند.
الون ماسک سال گذشته در ظاهر یک خریدار مرموز، در حالی‌که قصد خرید مدل اصلی زیردریایی Lotus Esprit  را داشت دیده شد که در آن زمان قرار بود این زیردریایی به جای دیگری فروخته شود.
این ماشین در فیلم "جاسوسی که عاشق من بود" (The Spy Who Loved Me) جیمز باند بوده است.
در مکالمات پراکنده‌ای با رسانه‌ها، ماسک تصمیم قطعی خود را برای ساخت نسخه واقعی لوتوس آبی خاکی جیمز باند فاش کرد.
بنا به گفته‌های ماسک، این ماشین 20% بزرگتر از مدل اصلی خود اما در ظاهر تماماً شبیه به Lotus Esprit جیمز باند خواهد بود.
ماسک با قاطعیتی توأم با امیدواری به خبرنگاران گفته است که با این ماشین خود رو و با استفاده از تکنولوزی که طبق برنامه در ظرف مدت 1 سال در دسترس خواهند داشت، شخص به راحتی قادر خواهد بود از سربالایی بزرگراه‌ها به سراشیبی آن برود. 
او همچنین در صحبت‌های خود گفته است در این ماشین از قدرت موتور یک موتور Tesla مدل S استفاده خواهد شد.
ماسک که پیش از این هم خود را به شخصیت جیمز باند در فیلم‌هایش بسیار نزدیک احساس می‌کرده است، در تمام مصاحبه‌هایش بر این موضوع تأکید داشت که این ماشین خود رو، یک لوتوس آبی خاکی واقعی، قابل استفاده و کار کننده خواهد بود.
از آنجا که او در ابتدا گفته بود به دنبال مدلیست که 20% کوچکتر و نصف قیمت فعلی باشد، اکنون در گفته‌های خود اعتراف می‌کند که ساخت این لوتوس دریایی،  ارزش کمتری نسبت به ساخت یک تسلای پرکاربرد خواهد داشت.
او در مصاحبه‌ها اشاره‌ای هم به برنامه بعدی خود، یعنی ساختن شهری بر روی مریخ در 10 سال آینده کرد و در پایان اضافه کرد که مطمئناً با سرمایه‌گذاری‌های کافی و برنامه‌های حساب شده، ساخت شهری بر روی این سیاره قرمز رنگ، کاری شدنی و ممکن خواهد بود.

ماجده محمدی

برگرفته از
لوتوس جیمز باند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه