درمان‌های خانگی برای رفع شل شدگی پوست

نویسنده:

۰۳:۰۶:۲۵

ساختار کلاژن و الاستین پوست در اثر افزایش سن، خاصیت کشسانی و برخی از اجزای مرطوب‌کننده‌اش را از دست می‌دهد. در نتیجه پوست شل و افتاده می‌شود. در ادامه با درمان‌های طبیعی رفع این مشکل آشنا می‌شوید.

علاوه بر از دست رفتن خاصیت کشسانی و اجزای مرطوب‌کننده پوست در اثر افزایش سن، ماهیچه‌های صورت نیز با گذشت زمان ضعیف می‌شوند و این امر افتادگی پوست را تشدید می‌کند.

قرار گرفتن در معرض اشعه مضر نور خورشید، سیگار کشیدن، مصرف مداوم نوشیدنی‌های الکلی، چاقی مفرط، بارداری، کاهش وزن سریع، رژیم غذایی نامناسب، استفاده از محصولات مراقبت از پوست نامناسب، کمبود آب در بدن و استفاده از مواد شیمیایی ناملایم روی پوست نیز باعث از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست می‌شود.

در ادامه به یک سری درمان خانگی برای کمک به سفت شدن پوست صورت، گردن، بازوها و سینه اشاره خواهیم کرد.

 

  1. سفیده تخم‌مرغ

سفیده یک یا ۲ عدد تخم‌مرغ را هم بزنید تا بافتی کف دار پیدا کنند. بعد آن را روی صورت و گردن خود بمالید. ۲۰ دقیقه منتظر بمانید و صورت خود را با آب سرد بشویید.

همچنین می‌توانید یک قاشق غذاخوری ماست ساده را به سفیده یک عدد تخم‌مرغ اضافه کنید و هم بزنید. سپس این ترکیب را روی صورت و گردن خود بمالید. ۲۰ الی ۳۰ دقیقه منتظر بمانید و بعد آن را بشویید.

 

  1. لیمو

آب یک لیموی تازه را بگیرید و آن را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید. ۱۰ دقیقه منتظر بمانید و بعد صورت خود را آب بکشید. این کار را ۲ الی ۳ بار در روز انجام دهید و بعد از یک مرطوب‌کننده مرغوب استفاده کنید.

 

  1. آلوئه‌ورا

ژل یک برگ آلوئه‌ورا را خارج کنید و آن را روی صورت و گردن خود بمالید. ۱۵ الی ۲۰ دقیقه منتظر بمانید و سپس با آب ولرم بشویید. این روش را چند بار در هفته تکرار کنید.

 

  1. خیار

نصف یک خیار را رنده کرده و آبش را بگیرید. آب به‌دست‌آمده را روی صورت خود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. این روش را یک بار در روز انجام دهید.

 

  1. ماساژ با روغن

کمی روغن‌زیتون خالص را در ماکرویو گرم کنید. سپس آن را روی صورت خود بمالید و با حرکات دایره‌ای صورت خود را به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. این روش را یک بار در روز و قبل از خواب انجام دهید. شما می‌توانید از روغن آووکادو، نارگیل، هسته انگور و بادام درختی نیز برای ماساژ صورت، گردن، بازوها و پاهای خود بهره ببرید.

 

  1. عسل

۲ یا ۳ قاشق عسل را با چند قطره آب لیمو و روغن‌زیتون مخلوط کنید. این ترکیب را روی صورت و گردن خود بمالید. منتظر بمانید تا خشک شود و سپس با آب گرم صورت خود را بشویید. این کار را یک یا ۲ بار در روز انجام دهید.

 

  1. گلاب

قبل از خواب کمی گلاب روی صورت و گردن خود بمالید. این کار به تنگ شدن منافذ و پیشگیری از بروز علائم پیری کمک خواهد کرد.

 

  1. دارچین

یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین و یک قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه را با کمی روغن‌زیتون ترکیب کنید تا خمیری به دست آید. سپس نصف یک قاشق چای‌خوری شکر یا نمک به خمیر خود اضافه کنید. خمیر را به مدت چند دقیقه به آرامی روی نواحی صورت و گردن خود ماساژ دهید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. این روش را یک تا ۲ بار در هفته تکرار کنید.

 

  1. گِل سرشوی

یک قاشق غذاخوری پودر گل سرشوی را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید.

 

  1. توت‌فرنگی

یک تا ۲ عدد توت‌فرنگی رسیده را له کنید و با ۲ قاشق چای‌خوری ماست و ۲ قاشق چای‌خوری عسل ترکیب کنید. سپس این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و ۵ دقیقه منتظر بمانید تا خشک شود. بعد صورت خود را با آب ولرم بشویید. این کار را به مدت چند هفته یک بار در روز تکرار کنید.

برگرفته از
top10homeremedies
لینک کوتاه

دیدگاه