با فناوری‌های جدید مدل ۲۰۱۷ فولکس‌واگن گلف آشنا شوید

نویسنده:

۰۱:۲۸:۵۸

نسل هفتم فولکس‌واگن گلف با تغییر ظاهری به تازگی رونمایی شده است؛ ظاهر این مدل با مدل قبلی تفاوت چندانی ندارد. به همین دلیل در ادامه به فناوری‌های جدید این اتومبیل می‌پردازیم.

2017_volkswagen_golf_facelift_05

نسل هفتم گلف، دارای چرخ‌های آلیاژی جدید، طراحی جدید سپر که باعث می‌شود این اتومبیل کمی شبیه پاسات به نظر برسد و سیستم روشنایی جدید در جلو و عقب اتومبیل است. این اتومبیل از چراغ‌های ال‌ای‌دی در عقب به صورت استاندارد بهره گرفته است. طراحی چراغ‌های جلو به شکل L انجام شده و نسخه‌های مجهزتر از چراغ‌های ال ای دی در جلو نیز بهره‌مند خواهند شد.

مدل پایه گلف با یک موتور ۱٫۵ لیتری توربو شارژ ۴ سیلندر با توانی معادل ۱۱۰ کیلووات عرضه خواهد شد. این موتور به صورت استاندارد از سیستم غیرفعال سازی سیلندر بهره می‌برد.

2017_volkswagen_golf_facelift_18

شرکت فولکس‌واگن مدلی از گلف را برای بازار اروپا ارائه خواهد داد که نسخه میلر سایکل بلوموشن موتور ۱٫۵ لیتری خواهد بود و توانی معادل ۹۶ کیلووات خواهد داشت. این موتور قابلیتی دارد که می‌تواند موتور را حتی در حین حرکت اتومبیل، خاموش کند.

 

گلف جی‌تی‌آی همچنان از یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر به همراه یک توربو شارژر بهره می‌برد؛ اما توانی معادل ۱۶۹ کیلووات خواهد داشت.

همچنین این شرکت وعده داده که محدوده مسافت نسخه جدید ای-گلف تا ۵۰ درصد بهبود یافته و به ۳۰۰ کیلومتر برسد.

volkswagen-golf-traffic-jam-assist

نسخه‌های مجهز به سیستم دو کلاچه ۶ سرعتی گلف به‌روزرسانی شده از سیستم دستیار گرفتگی ترافیک بهره خواهند برد. این سیستم با کمک دستیار حفظ لاین و کروز کنترل فعال می‌تواند تغییر مسیر دهد، ترمز بگیرد و سرعت گلف را تا ۶۰ کیلومتر در ساعت بالا ببرد.

حالا رادار جلوی گلف در پشت مارک فولکس‌واگن مخفی شده و سیستم دستیار در جلو می‌تواند عابران پیاده را شناسایی کرده و هشدار دهد.

 

همچنین در سیستم‌های دستیار پارک گلف نیز به‌روزرسانی‌هایی انجام شده، از جمله سیستم جدید دستیار تریلر که به راننده اجازه می‌دهد اتومبیل و تریلر خود را از طریق یک دسته کوچک که روی در قرار دارد، پارک کند.

volkswagen-golf-trailer-assist

مدل‌های پایه گلف در اروپا، با یک صفحه‌نمایش لمسی ۶٫۵ اینچی و مدل‌های بالاتر با سیستم دیسکاور پرو که یک صفحه‌نمایش ۹٫۲ اینچی با رزولوشن بالا دارد، ارائه خواهند شد. این سیستم پیشرفته یک صفحه شیشه‌ای دارد که از قابلیت کنترل با اشاره بهره‌مند است. این سیستم به رانندگان اجازه می‌دهد بدون لمس صفحه‌نمایش، آن را کنترل کنند.

2017_volkswagen_golf_facelift_14

مدل برتر گلف از یک صفحه‌نمایش دیجیتالی مختص ابزار که ۱۲٫۳ اینچ است، بهره می‌برد. تنظیمات این سیستم را می‌توان تغییر داد. این صفحه اطلاعات مربوط به سیستم اینفوتینمنت، داده‌های اتومبیل و راهنمای هدایت مسیر را نمایش می‌دهد.

 

همچنین هم جایگاهی برای شارژ بی‌سیم، هم قابلیت بازتاب تصویر گوشی هوشمند از طریق اپل کارپلی، اندروید اتو و میرورلینک ارائه شده است.

2017_volkswagen_golf_facelift_08

مدل‌های مختص بازار اروپا، به شبکه کار-نت که راهنمای آنلاین برای گوگل ارث و دید خیابانی ارائه می‌دهد، دسترسی دارند. همچنین در صورت بروز تصادف می‌توانند به صورت خودکار با مرکز پلیس تماس بگیرند.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه

دیدگاه