معرفی برترین اپلیکیشن‌های اعلام وضعیت آلودگی هوا 

نویسنده:

۰۸:۵۱:۱۴

بزرگ‌ترین مشکل این روزهای افرادی که در شهرهای بزرگی همچون تهران زندگی می‌کنند، آلودگی بیش از حد هواست که منجر به وارد شدن آسیب‌های شدیدی به سلامت شما می‌شود. در این بین منابع بسیاری برای متوجه شدن از وضعیت دقیق مقدار آلودگی هوا وجود دارد اما در این بین شایعات و اغراق‌های بیش از اندازه گاها موجب به اشتباه افتادن کاربران اینترنت می‌شود. اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند شما را از میزان صحیح آلودگی هوا مطلع کنند. در این مقاله ابتدا یک اپلیکیشن ایرانی مناسب برای اطلاع از وضعیت کیفیت هوای تهران و سپس در ادامه برترین اپلیکیشن‌های بین‌المللی در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

هوای تهران:

هوای تهران نام اپلیکیشنی از استودیو سیب است که به ساده‌ترین شکل وضعیت هوای تهران را به شما نشان می‌هد. با وارد شدن به اپلیکیشن عدد شاخص AQI که میزانی برای اندازه‌گیری آلودگی هوا است و حتی غلظت تک‌تک ترکیبات آلاینده خطرناک موجود در هوا مانند مونواکسید‌کربن را به شما نشان می‌هد. شما می‌توانید نمودار هفته و ماه گذشته را نیز در این اپلیکیشن مشاهده کرده تا بطور کامل از تغییرات آن مطلع شوید. این اپلیکیشن علاوه بر آندروید که می‌توانید آن‌ را از بازار دانلود کرده، برای سیستم عامل ios نیز منتشر شده است و شما می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید.

BAZAAR

Weather Underground:

ورژن جدید اپلیکیشن Weather Underground می‌تواند دقیق‌ترین اطلاعات آب و هوا را در اختیار کاربران بگذارد. شما می‌توانید انواع پیش‌بینی‌ها، وضعیت آلودگی هوا، زمان و مکان دقیق شروع باران و طوفان‌ها، محل دقیق وقوع طوفان‌ها برروی نقشه زنده و… اشاره کرد. در نقدهای نوشته شده توسط کاربران از اطلاعات دقیق و مفید برنامه، راحتی و آسانی کار با آن تعریف شده و از کرش کردن آن، مصرف زیاد باطری و تبلیغات درون برنامه‌ای انتقاد شده است.  شما می‌توانید این اپلیکیشن را بطور رایگان برای هر دو سیستم عامل آندروید و ios دریافت کنید.

Amber Weather:

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مناسب برای مشاهده وضعیت آب و هوا یا آلودگی Amber Weather نام دارد. شما می‌توانید با استفاده از محیط کاربری ساده این اپلیکیشن اطلاعاتی نظیر درجه دمای کنونی، شعاع دید، میزان پرتوهای Uv، میزان آلودگی هوا یا AQI، بیش‌بینی آب و هوای 24 ساعت آینده یا 7 روز آینده و… را مشاهده کنید. با توجه به اطلاعات 30 سال گذشته Amber Weather اقدام به ارائه یک نمودار دقیق از تغییرات آب و هوایی یک نقطه می‌کند که می‌تواند بسیار مفید واقع شود. شما می‌توانید این اپلیکیشن را بطور رایگان برای هر دو سیستم عامل آندروید و ios دریافت کنید.

Weather Timeline:

از دیگر اپلیکیشن‌های موجود در زمینه کنترل کیفیت هوا میتوان از Weather Timeline نام برد. این اپلیکیشن اطلاعات دقیقی از وضعیت آب و هوا، درجه حرارت، میزان آلودگی و… را مشاهده کرد. همچنین طراحی ساده و زیبای این اپلیکیشن نظرات مثبت بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. اطلاعات این اپلیکیشن از پنج منبع معتبر گرفته می‌شود که به همین دلیل یکی از دقیق‌ترین آمار و ارقام‌های در بین اپلیکیشن‌های این حوضه را در اختیار کاربران خواهد گذاشت. شما می‌توانید این اپلیکیشن را با قیمت 1.99 دلار برای هر دو سیستم عامل آندروید و ios دریافت کنید.

AccuWeather:

پر دانلودترین اپلیکیشن آب و هوای جهان AccuWeather نام دارد که ممکن است بسیاری از شمت=ا نیز از این اپلیکیشن برای مشاهده پیش‌بینی وضع هوا یا مشاهده جزئیات آب و هوای کنونی مانند درجه حرارت، شعاع دید، مقدار رطوبت و… استفاده کنید. این اپلیکیشن نام قابلیتی با نام Health Weather Maps یا نقشه‌های سلامت هوا است که در آن اقدام به بررسی و اعلام میزان آلودگی هوا بر اساس AQI می‌کند. شما می‌توانید این اپلیکیشن را بطور رایگان برای هر دو سیستم عامل آندروید و ios دریافت کنید.

Air Quality Index Breezometer:

و اما برترین اپلیکیشن اعلام کیفیت هوا Air Quality Index Breezometer نام دارد که توانسته است برنده جایزه برترین اپلیکیشن در این زمینه نیز شود. نکته منفی این اپلیکیشن این است که تنها در برخی از کشورهای جهان مانند استرالیا، چین، آمریکا، انگلیس، اسپانیا، هنگ کنگ، سنگاپور و… است و متاسفانه دارای اطلاعات بین‌المللی در خصوص کیفیت هوای تمام نقاط جهان نیست. چنانچه شما در یکی از کشورهای پشتیبانی شده توسط این اپلیکیشن زندگی می‌کنید می‌توانید آن را بطور رایگان برای هر دو سیستم عامل آندروید و ios دریافت کنید.

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه

دیدگاه