حضور رکوردشکن انیمیشن‌ها در اسکار ۲۰۱۷

نویسنده:

۱۱:۵۰:۵۵

برای اولین بار در تاریخ جوایز اسکار، ۲۷ فیلم انیمیشن برای رقابت در بخش بهترین انیمیشن سال ارسال شده‌اند!

بخش بهترین فیلم انیمیشن مراسم اسکار از سال ۲۰۰۲ آغاز به کار کرد و حالا در پانزدهمین سالگردش، تعداد آثار ارسالی به این بخش رکورد سال‌‌های قبل را شکسته‌اند. بیست و هفت اثر ارسالی همگی برای رقابت واجد شرایط هستند، اما با وجود تنها پنج جایگاه برای نامزدی رسمی این جایزه، آکادمی تصمیم سختی پیش رو دارد.

تنها با یک نگاه به لیست آثار درمی‌یابیم که صنعت انیمیشن هیچ‌وقت این‌گونه شکوفایی را تجربه نکرده‌است. به غیر از یک یا دو مورد(فیلم پرنده‌های خشمگین و عصر یخبندان ۵)، بیشتر این فیلم‌ها در دل منتقدان و مخاطبان جای خود را باز کرده‌اند. از میان آن‌ها می‌توان به «پیداکردن دوری» از استودیو پیکسار، «کوبو و دو ریسمان» از استودیو لایکا و زوتوپیای دیزنی اشاره کرد.

یکی دیگر از انیمیشن‌هایی که اکرانش با سر و صدای زیادی همراه بود، انیمیشن «مهمانی سوسیسی» است که مخاطب بزرگسال دارد. تهیه کنندگان این فیلم ست روگن و ایوان گولدبرگ هستند و اگر این فیلم نامزدی اسکار را دریافت کند، دومین فیلم با درجه R خواهد بود که برای جوایز اسکار نامزد شده است.

برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۶، انیمیشن Inside Out بود که تعداد جوایز استودیو پیکسار را به عدد خیره‌کننده ۸ جایزه تبدیل کرد.

نامزدهای هشتاد و نهمین دوره جوایز آکادمی اسکار در تارخ بیست و چهارم ژانویه اعلام می‌شوند و مراسم اهدای جوایز بیست و ششم فوریه ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد.

لیست کامل آثار ارسالی بخش بهترین فیلم انیمیشن:

The Angry Birds Movie

April and the Extraordinary World

Bilal

Finding Dory

Ice Age: Collision Course

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kubo and the Two String

Kung Fu Panda 3

The Little Prince

Long Way North

Miss Hokusai

Moana

Monkey King: Hero Is Back

Mune

Mustafa & the Magician

My Life as a Zucchini

Phantom Boy

The Red Turtle

Sausage Party

The Secret Life of Pets

Sing

Showtime!

Storks

Trolls

25 April

Your Name.

Zootopia

برگرفته از
independent
لینک کوتاه

دیدگاه