هایائو میازاکی بازنشستگی را رها می‌کند

نویسنده:

۰۹:۵۶:۲۲

هایائو میازاکی می‌داند که دنیا به او نیاز دارد و حالا بازگشته تا تنها یک فیلم دیگر بسازد.

بنیان گذار و کارگردان استودیو گیبلی تصمیم گرفته بازنشستگی را کنار بگذارد و روی آخرین پروژه سینماییش کار کند. این پروژه اولین و آخرین کار CGI او است. میازاکی که با اِن‌اچ‌کی رادیوی ژاپنی مصاحبه می‌کرد، از برنامه‌های خود برای ساخت این فیلم جدید گفت.

میازاکی تا به حال مشغول کار برروی انیمیشن CGI کوتاهی به نام Boro the Caterpillar بوده که به زودی در موزه گیبلی توکیو نمایش داده می‌شود. اما میازاکی در مصاحبه خود گفت که از این فیلم کوتاه راضی نیست و قصد دارد تا آن‌ها در قالب فیلم بلند بسازد. او در ساخت این فیلم با تهیه‌کننده همیشگی‌اش توشیو سوزوکی که هم اکنون مدیریت استودیو گیبلی را دارد همکاری کرده است.

p11

کارگردان کارهای محبوبی چون پونیو، قلعه متحرک هاول و شهر اشباح، تا به حال بارها اعلام کرده که قصد بازنشتگی از دنیای انیمیشن را دارد. او بیانه‌ای رسمی در سال ۲۰۱۳ منتشر و اعلام کرد که دیگر انیمیشن نمی‌سازد و وقت خود را صرف پروژه‌های دیگری مانند موزه استودیو گیبلی و تصویرگری مانگا خواهد کرد. با این حال سوزوکی می‌گوید که میازاکی دوباره ممکن است حرف از بازنشتگی بزند. هر چه باشد این ششمین باری بوده که سعی کرده بازنشسته شود!

این خبر، خبر خوشی برای طرفداران استودیو گیبلی است که نگران تعطیل شدن استودیو گیبلی بودند؛ سوزوکی می‌گوید که استودیو گیبلی تا زمانی که میازاکی به ساختن فیلم ادامه می‌دهد، دست از کار نمی‌کشد.

برگرفته از
independent
لینک کوتاه